رقابت تویوتا با فولکس واگن برای ساخت خودروهای برقی

سدان‌های کرولا نیز و نسخه‌ای از یک مدل شاسی‌بلند به عنوان جایگزین‌های پلت‌فرم پیروس معرفی شده‌اند.

موبنا – تویوتا قصد دارد تولید انبوه خودروهای الکتریکی را برای ۲۰۲۰ آغاز کند. این شرکت بزرگ خودروسازی در حال حاضر اعلام کرده تا برای تولید خودروهای سبز و سازگار با محیط زیست در حجم انبوه از ترکیب ناوگان نسخه‌های هیبریدی و سوخت‌های سلولی بهره خواهد برد.

به نقل از مجموعه خبری “نیکی” ژاپن، دومین گروه بزرگ خودروسازی در جهان در حال حاضر قصد دارد به خلق یک تیم خانگی به منظور توسعه خودروهای الکتریکی در سال ۲۰۱۷ بپردازد. این گروه خانگی مسئولیت توسعه و برنامه‌‌ریزی‌های جدید در خصوص ساخت خودروهای الکتریکی را بر عهده دارد.
خودروهای الکتریکی تویوتا می‌توانند با یک بار شارژ مسافت ۳۰۰ کیلومتری را بپیمایند. اکثر مدل‌های آتی این شرکت روی پلت‌فرم مدل پیروس ارائه خواهند شد. البته سدان‌های کرولا نیز و نسخه‌ای از یک مدل شاسی‌بلند به عنوان جایگزین‌های پلت‌فرم پیروس معرفی شده‌اند.

در ماه ژانویه گذشته گروه خودروسازی تویوتا در بخش تحقیق و توسعه خود باتری‌های جدید با مواد متفاوتی را توسعه داد که با هزینه‌های کمتر و ظرفیت‌های بیشتر ساخته شدند. این باتری های جدید و اقتصادی توان بیشتری برای طی مسافت با خودروها را داشتند. البته این احتمال وجود دارد تا شرکت تویوتا برای حفظ و به حداقل رساندن هزینه‌های داخلی شرکت از منابع خارجی برای استفاده از باتری‌ها بهره گیرد.
تصور می‌شود تویوتا برای توسعه ناوگان خودروهای الکتریکی و کاهش هزینه‌ها به فناوری‌هایی نیاز دارد که افزایش برد مسافت در خودروها کمک کند. از طرفی به نظر می‌رسد این فعالیت‌ها و تصمیمات قطعی برای دور نماندن از روند فعلی فولکس‌واگن اتخاذ شده و عملی می‌شود. فولکس‌واگن رقیب دیرینه تویوتا نیز پیشتر اعلام کرده بود که در سال ۲۰۲۰ نسخه های ارزان و اقتصادی از خودروهای الکتریکی‌اش را وارد بازار خواهد کرد.

 منبع:  عصر ایران

Mobna-Telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 8 =

دنبال کنید @ اینستاگرام