آیا سلامت و خوشحالی با هم در ارتباط هستند؟

پژوهشگران امیدوارند امکان پیوند یک احساس احترام را با سطوح پایین‌تر التهاب و هورمون کورتیزول و همچنین آرامش کلی در بدن را داشته باشند.

موبنا – آیا راز سلامت خوب در واقع یک حالت روانی است؟ مطالعه ای جدید که توسط جنیفر استلار از دانشگاه تورنتو در آینده نزدیک رهبری می شود، قصد دارد به بررسی اثر احساسات مثبت بر سلامت جسمی انسان بپردازد. طی این مطالعه، پژوهشگران اثر خوشحالی و احساسات خوب دیگر را روی سلامت بررسی خواهند کرد.

آیا سلامت و خوشحالی با هم در ارتباط هستند؟

به نقل از “مدیکال دیلی”، پژوهشگران امیدوارند امکان پیوند یک احساس احترام را با سطوح پایین‌تر التهاب و هورمون کورتیزول و همچنین آرامش کلی در بدن را داشته باشند.

استلار و تیم پژوهشی وی به مطالعه واکنش های بیولوژیکی و احساساتی ۳۰۰ شرکت کننده در این مطالعه خواهند پرداخت و داده های آنها در زمینه سطوح کورتیزول، سیتوکین های پیش التهابی، ضربان قلب و تنفس را از طریق نمونه های بزاق جمع آوری می کنند.

پژوهشگران به بررسی این که آیا احساسات مثبت نتایج قابل اندازه گیری مثبت برای نشانگرهای سلامت به همراه دارند یا خیر خواهند پرداخت. آنها امیدوارند احساس احترام به سطوح پایین‌تر التهاب و کورتیزول منجر شود و آرامش بدن را شاهد باشند.

بسیاری از پژوهش های اخیر بر احساسات منفی مانند خجالت، تنفر، یا شرم متمرکز بوده اند، اما استلار امیدوار است با مطالعه خود این شرایط را تغییر دهد. پژوهشگران بر احساسات مثبت که شامل دلسوزی، خوشحالی، احترام و سپاسگذاری می شوند، متمرکز خواهند بود.

 منبع: سلامت عصرایران 

Mobna-Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =

دنبال کنید @ اینستاگرام