پرداخت بدهی یک شرکت نفتی ایتالیایی به ایران

شرکت پالایشگاهی ساراس ایتالیا ۱۶۰ میلیون یورو از بدهی نفتی خود به ایران را پرداخت و اعلام کرد بدهی این شرکت به ایران به طور کامل در سال ۲۰۱۷ تسویه خواهد شد.

موبنا -به نقل از رویترز، شرکت پالایشگاهی ساراس ایتالیا ۱۶۰ میلیون یورو (۱۷۷ میلیون دلار) از بدهی نفتی خود به ایران را پرداخت کرده و مدیر مالی این شرکت گفته که کل بدهی ساراس به تهران بابت نفت خریداری شده قبل از تحریم ها سال آینده تسویه خواهد شد.

تحلیلگران برآورد کرده اند که بدهی این شرکت ایتالیایی به ایران حدود ۳۵۰ میلیون یورو باشد. به گفته مقامات شرکت ساراس، این شرکت ۵۰ میلیون یورو در سه ماهه دوم و ۱۱۰ میلیون یورو در سه ماهه سوم امسال به ایران پرداخت کرده است.

فرانکو بالسامو، مدیر امور مالی شرکت ساراس در کنفرانسی خبری در مورد عملکرد مالی این شرکت گفت: «۱۰۰ میلیون یوروی دیگر تا پایان سال (به ایران) پرداخت خواهد شد… مابقی بدهی در سال ۲۰۱۷ پرداخت می شود.»

تحریم های مالی غرب علیه ایران در ماه ژانویه و پس از اجرایی شدن توافق هسته ای برداشته شده، اما روابط بانکی ایران با کشورهای دیگر همچنان با محدودیت هایی روبروست.

ساراس که بخشی از سهام آن متعلق به شرکت روسنفت روسیه است، قبل از تحریم ها پس قابل توجهی از نفت خام خود را از ایران تامین می کرد.

این شرکت میزان سوددهی خود در سه ماهه سوم امسال را ۱۰۰.۵ میلیون یورو اعلام کرده که کمتر از پیش بینی ۱۳۲ میلیون یورویی شرکت بوده است.

 منبع: تسنیم

Mobna-Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =

دنبال کنید @ اینستاگرام