دفاع تاریخ‌دان سینما از «آلفرد هیچکاک»

پس از اظهارات جنجالی بازیگر فیلم «پرندگان» مبنی بر مورد آزار جنسی قرار گرفتن توسط «هیچکاک»، یکی از تاریخ‌دان‌های سینما به این موضوع واکنش نشان داد.

موبنا – پس از این که «تیپی هدرن» بازیگر آمریکایی که سابقه بازی در فیلم معروف «پرندگان» و همچنین فیلم «مارنی» از ساخته‌های «آلفرد هیچکاک» را دارد، در کتاب خاطراتش، مدعی شد که «هیچکاک» در زمان ساخت فیلم دلهره‌آور «پرندگان» در دهه ۱۹۶۰ میلادی او را مورد آزار و اذیت جنسی قرار داده است، «جان راسل تیلور» تاریخدان سینما، نویسنده رسمی زندگی نامه «هیچکاک» به دفاع از یکی از تاثیرگذارترین کارگردانان تاریخ سینما برخاست.

به نقل از گاردین، «جان راسل تیلور» که نویسنده کتاب «زندگی و زمان آلفرد هیچکاک» است گفت: نمی‌خواهم «تیپی هدرن» را مقصر بدانم چون او را از اواخر دهه ۱۹۷۰ میلادی و زمانیکه مشغول تحقیق درباره کتابم بودم می‌شناسم. فکر می‌کنم او در حال شاخ و برگ دادن به خاطراتی است که احساس تلخی به آنها دارد اما به عنوان دوست «هیچکاک» از تغییر داستان او در طول این سال‌ها رنجیده شدم.

وی ادامه داد: در مصاحبه قبلی‌ام با «تیپی هدرن» برای نگارش زندگی نامه «هیچکاک» او گفت که هر چه از سینما و فیلم می‌داند از هیچکاک است که حتی به من اجازه می‌داد در جلسات فیلمنامه نویسی فیلم «پرندگان» نیز شرکت کنم.

«تیلور» و «تام لی مورال» یکی دیگر از متخصصان در زمینه آثار هیچکاک و نویسنده دو کتاب «ساختن مارنی» و «ساختن پرندگان هیچکاک» هر دو معتقدند که اظهارات اخیر «هدرن» را هیچ یک از دیگر عوامل این فیلم‌ها و همچنین مدارک موجود در آرشیو هیچکاک در کتابخانه «مارگارت هریک» تائید نمی‌کنند.

«تیپی هدرن» در بخش از کتاب خاطراتش که از اول ماه جاری میلادی منتشر شده است، مدعی شده که «هیچکاک» در جریان ساخت فیلم «پرندگان» که «هدرن» را به اوج شهرت رساند، رابطه ناسالمی را با او آغاز کرده است و احساس مالکیت زیادی به او داشته و حتی به دیگر بازیگران نسبت به نزدیک شدن به او هشدار می‌داده است.

 منبع: ایسنا

Mobna-Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − چهار =

دنبال کنید @ اینستاگرام