فراخوان بیش از ۵۱ میلیون خودرو در سال گذشته

بسیاری از خودروهای این شرکت بارها به دلایل مختلف در لیست فراخوان قرار گرفته‌اند. به همین دلیل در این خودروسازی و برخی دیگر از همتایان آن تعداد خودروهای فراخوان شده از تعداد خودروهای فروخته شده پیشی گرفته است.

موبنا فراخوان، کلمه‌ای که خودروسازان را می‌ترساند و از طرفی معلوم نیست بر اعتبار شرکت‌ها می‌افزاید یا از آن می‌کاهد. خودروسازان جهان در سال گذشته بیش از ۵۱.۲۶ میلیون خودرو را فراخواندند و رکوردی جدید را به ثبت رساندند.

 به نقل از “اتوگاید”، این خودروسازان با احتیاط زیاد عمل کرده و شاید از طرفی قابل ستایش باشد، آنها با این فراخوان‌ها به مرور کنترل کیفی خود می‌پردازند.

اما واقعیت در میان این فراخوان ها نهفته شده است، تحلیل و ارزیابی ۳۱ سال فراخوان از سوی خودروسازان نشان می‌دهد که فراخوان‌ها یک عملکرد عالی براتی فرار از یک وضعیت بد است.

فراخوان بیش از 51 میلیون خودرو در سال گذشته

نتایج یک تحلیل منتشر شده از سوی سایت تحلیلی “آیسی‌کارز”، که اطلاعات آن از سوی اداره امنیت حمل و نقل ملی بزرگراه‌ها (NHTSA) جمع‌آوری شده نشان می دهد سال پیش رکورد جدید در عرصه فراخوان خودروسازان جهان به ثبت رسیده است. داده‌های این تحلیل بین سال‌های ۱۹۸۵ تا ۲۰۱۶ جمع آوری شده است. این تحقیق شامل خودروهای جدیدی است که به فروش رسیده است. در این میان فولکس‌واگن بیشترین نرخ فراخوان خودرو در میان برندهای تجاری را از آن خود کرده است.

به خاطر داشته باشید که رسوایی دیزلی در گروه صنعتی فولکس واگن تا کنون منجر به فراخوان خودرو نشده است و در داده‌های این تحلیل نمی‌گنجد. فولکس‌واگن به دلیل فروش میزان زیادی از خودروهایش رکورددار نرخ فراخوان است. بسیاری از خودروهای این شرکت بارها به دلایل مختلف در لیست فراخوان قرار گرفته‌اند. به همین دلیل در این خودروسازی و برخی دیگر از همتایان آن تعداد خودروهای فراخوان شده از تعداد خودروهای فروخته شده پیشی گرفته است.

نرخ فراخوان تولیدکنندگان

(ژانویه ۱۹۸۵- سپتامبر ۲۰۱۶)

رتبه

خودروساز

تعداد خودروی فراخوانده شده

تعداد خودروی فروخته شده

رتبه خودرو براساس هر ۱۰۰۰ خودرو

۱

پورشه

۳۹۲.۵۶۳

۷۳۹.۸۱۲

۵۳۱

۲

مرسدس بنز

۳.۶۶۴.۱۸۲

۵.۸۷۴.۸۸۸

۶۲۴

۳

کیا

۵.۱۶۹.۲۳۹

۶.۵۵۷.۳۱۹

۷۸۸

۴

تسلا

۸۵.۱۸۴

۹۱.۰۴۶

۹۳۶

۵

مزدا

۸.۸۷۳.۸۱۹

۹.۲۰۱.۶۸۳

۹۵۵

۶

جنرال موتورز

۱۲۹.۲۲۵.۴۵۰

۱۳۴.۸۹۵.۲۷۶

۹۵۸

۷

سوبارو

۶.۶۴۸.۰۷۶

۶.۷۴۹.۲۰۹

۹۸۵

۸

تویوتا

۵۲.۶۱۴.۷۷۱

۵۱.۱۸۸.۷۳۴

۱.۰۲۸

۹

نیسان

۲۸.۷۷۱.۱۲۸

۲۷.۷۰۹.۷۷۱

۱.۰۳۸

۱۰

جگوار لندروور

۱.۷۰۹.۰۱۷

۱.۶۰۱.۲۹۵

۱.۰۶۷

۱۱

میتسوبیشی

۵.۴۱۸.۸۱۰

۴.۷۹۳.۷۵۷

۱.۰۸۹

متوسط صنایع

۵۲۷.۴۰۶.۲۶۵

۴۷۲.۹۷۱.۵۵۶

۱.۱۱۵

۱۲

فورد

۱۱۱.۰۴۳.۳۶۷

۹۷.۴۹۳.۷۳۵

۱.۱۳۹

۱۳

ولوو

۳.۳۹۸.۳۴۱

۲.۹۴۰.۰۸۷

۱.۱۵۶

۱۴

بی‌ام‌و

۷.۷۳۰.۱۵۲

۶.۴۶۱.۴۸۸

۱.۱۹۶

۱۵

هیوندایی

۱۳.۶۰۶.۱۶۰

۱۰.۷۴۳.۷۴۵

۱.۲۶۶

۱۶

هوندا

۴۶.۱۱۷.۰۷۴

۳۵.۲۷۶.۷۱۰

۱.۳۰۷

۱۷

کرایسلر

۸۹.۶۴۷.۲۹۳

۶۳.۰۵۷.۸۳۳

۱.۴۲۲

۱۸

گروه فولکس‌واگن

۱۳.۳۸۱.۶۳۹

۷.۴۱۵.۱۵۰

۱.۸۰۵

فولکس‌واگن در این شاخص ‌تنها نیست. گروه صنعتی کرایسلر، هوندا، هیوندایی، بی‌ام‌و،ولوو و فورد در تعداد خودروهای فراخوان شده بالاتر از متوسط صنایع قرار می‌گیرند. در این فهرست تولیدکنندگانی که از حجم تولید کاسته‌اند و به ارتقاءهای کوچک اکتفا کرده‌اند، با فراخوان‌های کمتری روبه‌رو شده‌اند، به همین دلیل پورشه در صدر کمترین فراخوان قرار گرفته است. با فاصله نه چندان دور مرسدس بنز به عنوان یکی از شرکت‌های سهام‌دار پورشه در مقام دوم این فهرست قرار می‌گیرد.

از طرف دیگر پورشه سریع‌ترین واکنش و اعلامیه‌ها را برای فراخوانش‌هایش داوطلبانه و مسئولانه نشان داده است.

تسلا، نیسان، جگوار، لندروور و ولوو نیز در زمان مناسب با فراخوان‌های عدیده از اعتبار و کسب و کار خود حمایت کردند. اما مزدا در این وادی قصور زیادی داشته است. اداره امنیت حمل و نقل ملی بزرگراه‌ها (NHTSA) این اطلاع رسانی را پس از انتقادات فراوان از مشکلات خودروهای نو انجام داد.

 منبع:عصرایران

Mobna-Telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =

دنبال کنید @ اینستاگرام