انتخابات شورای شهر الکترونیکی برگزار می‌شود

در انتخابات آینده شوراهای شهر و وروستا روند رای‌گیری با توجه به اصلاح قانون جدید که در کمیسیون شوراها و امور داخلی مصوب شده و در مجلس نیز بررسی خواهد شد قطعا انتخابات باید به صورت الکترونیکی برگزار شود.

موبنا – عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی مجلس گفت: انتخابات شورای شهر و روستا آینده به صورت الکترونیک برگزار خواهد شد.

محمد محمودی عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی مجلس درباره روند آمادگی دستگاه‌های مرتبط با برگزاری انتخابات به صورت الکترونیک درکشور اظهار کرد: در حال حاضر با توجه به مصوبه قانونی مربوط به برگزاری انتخابات به صورت الکترونیک این بستر و زمینه در کشورمان وجود دارد که انتخابات به صورت الکترونیک برگزار شود.

وی افزود: بدون شک در انتخابات آینده شوراهای شهر و وروستا روند رای‌گیری با توجه به اصلاح قانون جدید که در کمیسیون شوراها و امور داخلی مصوب شده و در مجلس نیز بررسی خواهد شد قطعا انتخابات باید به صورت الکترونیکی برگزار شود.

عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی مجلس با بیان اینکه روند برگزاری انتخابات به صورت الکترونیک در اعلام سریع نتایج تاثیرگذار خواهد بود، تاکیدکرد: ما می توانیم از این موضوع به خوبی در انتخابات استفاده کنیم و نتایج را بسیار سریع به مردم اعلام کنیم.

محمودی خاطرنشان کرد: اگر از نظر نرم‌افزاری و برنامه امکان وجود تخلف در روند برگزاری انتخابات به صورت الکترونیک وجوددارد شورای نگهبان و وزارت کشور می‌توانند با استفاده از کارشناسان برجسته در این حیطه وارد عمل شوند و در راستای بررسی زمینه‌های وقوع عدم تخلف در این حیطه وارد عمل شوند.

وی در پایان اظهار کرد: درحال حاضر هیچ مشکلی برای برگزاری انتخابات به صورت الکترونیک در کشورمان وجود ندارد اما بستر و زمینه این کار باید از سوی دستگاه‌های مسئول مورد تایید قرار گیرد تا این موضوع عملیاتی شود.

 منبع: میزان 

Mobna-Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + پانزده =

دنبال کنید @ اینستاگرام