آتش بس حلب بی نتیجه ماند/ تروریست ها مانع خروج غیر نظامیان هستند

به رغم سپری شدن بیش از نیمی از مدت زمات آتش بس ۱۰ ساعته در حلب، امروز (جمعه) تروریست ها همچنان از خروج غیرنظامیان جلوگیری می کنند.

موبنا -فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه چهارشنبه شب در بیانیه ای اعلام کرد که روز جمعه از ساعت ۹ صبح تا ۱۹ همه گذرگاه های از پیش تعیین شده برای خروج افراد مسلح و غیرنظامیان از محله های شرقی حلب باز است.

ارتش سوریه به تروریست های موجود در محله های شرقی حلب توصیه کرد از آخرین فرصت استفاده کنند و هم خود از این مناطق خارج شوند و هم به غیرنظامیان اجازه دهند این محله ها را ترک کنند.

با گذشت بیش از ۶ ساعت از این آتش بس ۱۰ ساعته، تروریست ها گذرگاه های تعیین شده را زیر آتش شدید خمپاره ای و موشکی قرارداده اند.

ارتش سوریه دو گذرگاه برای خروج افراد مسلح و ۶ گذرگاه برای خروج غیرنظامیان از محله های شرقی شهر حلب اختصاص داده است.

از صبح جمعه همه دستگاه ها برای استقبال و انتقال غیرنظامیان در همه معابر آماده بودند ولی تاکنون حتی یک تن هم نتوانسته از شرق حلب خارج شود.

استانداری حلب نیز مدت هاست مراکز اسکان موقت را برای اسکان افرادی که از شرق حلب خارج می شوند آماده و به امکانات مورد نیاز مجهز کرده است.

براساس برخی خبرها شهروندان این محله ها در تماس با نیروهای بیرون از شهر اعلام کرده اند که مایل به خروج از این مناطق هستند، ولی تروریست ها از خروج آن ها جلوگیری و از آن ها به عنوان سپر انسانی استفاده می کنند.

تروریست ها پیشتر برای دادن اجازه خروج هر شخص مبلغ ۳۰۰ دلار از برخی شهروندان گرفته بودند، ولی به وعده خود وفا نکرده و اجازه خارج شدن به آن ها ندادند.

این چندمین باری است که ارتش سوریه با اهداف انسانی اقدام به اعلام آتش بس یکجانبه می کند ولی تروریست ها از خروج شهروندان محله های شرقی حلب جلوگیری می کنند.

تروریست ها از خروج شهروندان سوری ساکن مناطق شرق حلب جلوگیری کرده و از آنها به عنوان سپر انسانی استفاده می کنند.

 منبع: ایرنا

Mobna-Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =

دنبال کنید @ اینستاگرام