چرا مدیران و هنرمندان تئاتر ایران به اسپانیا سفر کردند؟

مجموعه عروسک‌های ۶ نمایش زهرا صبری فردا ۱۵ آبان برابر با ۵ نوابر در شهر تولوسا اسپانیا به نمایش درمی‌آید.

موبنا – به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، این نمایشگاه با حضور زهرا صبری، علیرضا اسماعیلی رایزن فرهنگی ایران در اسپانیا ، مهدی شفیعی مدیر کل هنرهای نمایشی ، اولاتز پیون شهردار شهر تولوسا ، مهرداد رایانی مدیر امور بین‌الملل اداره کل هنرهای نمایشی برپا می‌شود.

در این نمایشگاه که قرار است به مدت شش ماه در معرض دید عموم قرار بگیرد، عروسک‌های شش نمایش “هشت لحظه” ، “طوطی پر” ، “زمین و چرخ” ، “خانه برنارد آلبا” ، “تا یک بشمار” و “ننه دلاور” به نمایش درمی‌آیند.

همچنین ۱۳ آبان ماه، هنرمندان و مسئولان تئاتر کشور که به اسپانیا سفر کرده‌اند با شهردار شهر تولوسا ملاقات کردند.

در این ملاقات ایلویا اوتگی مدیر یونیمای جهانی ، علیرضا اسماعیلی رایزن فرهنگی ایران در اسپانیا ، زهرا صبری، مهرداد رایانی و تعدادی از اعضا گروه تئاتر «یاس تمام» نیز حضور داشتند.

شهردار این شهر از برپایی نمایشگاه عروسک‌های ایرانی استقبال کرده و ابراز تمایل کرد که این برنامه در آینده ادامه پیدا کند.

مهدی شفیعی مدیر کل هنرهای نمایشی نیز ضمن قدردانی از آنان که این ارتباط فرهنگی را بوجود آوردند، برای گروه آرزوی توفیق کرد.

وی با اشاره به پیشینه فرهنگی شهر تولوسا برخی از ویژگی‌های مشترک فرهنگی اسپانیا و ایران را برشمرده و آرزو کرد که از این پس ارتباطات فرهنگی و هنری دو کشور گسترده‌تر شود.

رایزن فرهنگی ایران در اسپانیا نیز آمادگی خود را برای گسترش ارتباطات فرهنگی اعلام کرد.

نمایشگاه عروسک‌های زهرا صبری با عنوان “یک رویا پرداز از ایران” در ساعت ۹ صبح روز ۱۵ آبان به وقت ایران و با حضور مدیر کل هنرهای نمایشی و شهردار شهر تولوسا افتتاح می‌شود و زهرا صبری این نمایشگاه را به مادرش کبری عباسی تقدیم کرده است.

در مجموعه برنامه‌های هیات ایرانی بالغ بر ۱۵ دیدار تدارک دیده شده است که طی روزهای آینده انجام می‌شود.

 منبع: ایسنا

Mobna-Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + شانزده =

دنبال کنید @ اینستاگرام