کنترل حشد شعبی بر مهم‌ترین مسیرهای بین موصل و سوریه/ کشته شدن ۱۰۰۰ تروریست در محور جنوبی

دبیرکل سازمان بدر عراق و یکی از فرماندهان حشد شعبی از کنترل نیروهای مردمی بر مهم‌ترین جاده‌های ارتباطی بین موصل و سوریه خبر داد.

موبنا – به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، هادی العامری، دبیرکل سازمان بدر و یکی از فرماندهان حشد شعبی (نیروهای مردمی شیعه) عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما به تقاطع استراتژیک تل الزلط رسیدیم و کنترل جاده‌های ارتباطی مهم و مسیر تلعفر-المحلبیه-موصل را در دست گرفته‌ایم.

وی افزود: با کنترل نیروهای ما بر مسیر تل عبطه-البعاج، مهم‌ترین مسیرهای ارتباطی داعش با سوریه را در دست گرفتیم.

حشد شعبی عراق و گروه‌های مقاومت اخیرا عملیات در محور غربی موصل را با هدف قطع مسیرهای امدادرسانی داعش بین موصل و رقه آغاز کردند.

نیروهای عراقی نیز کنترل خیابان ۳۰ در محله الانتصار واقع در جنوب شرق موصل را در دست گرفتند.

در همین راستا، شاکر جودت، رئیس پلیس فدرال عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: از آغاز عملیات نیروهای عراقی در محور جنوبی موصل بیش از ۱۰۰۰ تروریست کشته، ۷۴ روستا آزاد، ۱۳۰ بمب منهدم و ۴۵۰۰ خانواده نیز از این شهر خارج شده‌اند.

عبدالغنی الاسدی، فرمانده دستگاه مبارزه با تروریسم عراق نیز تأکید کرد: نیروهای ما سریع‌تر از حد انتظار توانستند در موصل پیشروی کنند. احتمالا تروریست‌های داعش به مقر خود در کرانه غربی رود دجله فرار کنند.

وی گفت: خطوط دفاعی داعش در شرق موصل تا به این لحظه حتی ضعیف‌تر از خطوط دفاعی این گروه در شهر رمادی بوده است.

نیروهای عراقی اخیرا عملیات گسترده برای آزادی شهر موصل را آغاز کرده‌اند. با آزادی موصل، آخرین مقر داعش در عراق، این گروه تروریستی شکست سنگینی را متحمل می‌شود.

 منبع: ایسنا

Mobna-Telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =

دنبال کنید @ اینستاگرام