تعطیلی مدارس زرند در روز سه شنبه

این تصمیم به دلیل زلزله های اخیر و لزوم احتیاط و دور ماندن از خطر برای دانش آموزان اتخاذ شده است.

موبنا – مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: تمامی مدارس شهرستان زرند در همه مقاطع تحصیلی فردا (سه شنبه) تعطیل است.

امید سلاجقه شامگاه دوشنبه گفت: این تصمیم به دلیل زلزله های اخیر و لزوم احتیاط و دور ماندن از خطر برای دانش آموزان اتخاذ شده است.

وی تصریح کرد: اجلاس دو روزه روسای آموزش و پرورش سراسر استان کرمان هم یکی از دلایل تعطیلی مدارس شهرستان زرند می باشد و بررسی وضعیت آموزشی و مدارس شهرستان زرند در دستور کار قرار گرفته است.

وی بیان کرد: خوشبختانه تاکنون آسیب و خسارت عمده به فضاهای آموزشی زرند وارد نشده است.

سلاجقه گفت: آموزش و پرورش استان تابع تصمیمات ستاد مدیریت بحران استان و شهرستان است و تمامی اقدامات در مدارس در چارچوب مصوبات این ستاد انجام می شود.

زمین لرزه به بزرگی ۴.۶ ریشتر عصر روز دوشنبه حوالی زرند در شمال استان کرمان را لرزاند.

این زمین لرزه اگرچه به گفته مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری کرمان تلفات و خساراتی نداشته اما گزارش ها از شهرستان زرند حاکی است که آسیب های دو زلزله نسبتا شدید قبلی را تشدید کرده و باعث افزایش نگرانی مردم این منطقه شده است.

زلزله ۴،۸ ریشتری شامگاه پنجشنبه ۲۹ مهر و زلزله ۴.۷ ریشتری عصر جمعه هفتم آبان سال جاری موجب مصدومیت شماری از مردم این شهرستان به دلیل ترس از زلزله یا حین فرار شد و خسارات جزئی به برخی ساختمان های قدیمی وارد کرد.

بیش از ۳۰ پس لرزه بعد از وقوع زلزله ۴.۸ ریشتری تاکنون در شهرستان زرند ثبت شده است و همچنان ادامه دارد.

۱۸ گسل در استان کرمان فعال است و گفته می شود زلزله های اخیر در شهرستان زرند به گسل کوهبنان در شمال این استان مربوط می شود.

زلزله اسفند ۱۳۸۳ در شهرستان زرند واقع در ۷۵ کیلومتری کرمان ده ها کشته و زخمی بر جا گذاشت.

 منبع:  ایرنا

Mobna-Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 5 =

دنبال کنید @ اینستاگرام