ژنرال عون وارد کاخ ریاست جمهوری «بعبدا» شد

ژنرال « میشل عون» رئیس جمهوری لبنان عصر دوشنبه و دقایقی قبل وارد « بعبدا» کاخ ریاست جمهوری این کشور شد و در بدو ورود از یگان تشریفات سان دید.

موبنا – با ورود ژنرال عون به بعبدا ، درهای کاخ ریاست جمهوری این کشور که دو سال و نیم بسته مانده بود، باز شد.

همزمان با ورود رئیس جمهوری جدید لبنان به کاخ ریاست جمهوری ، سرود ملی این کشور نواخته ، پرچم لبنان به اهتزاز در آمد و فواره های مقابل در ورودی کاخ فعال شدند تا بازگشت حیات سیاسی و اداری به بعبدا را نوید دهد.

ژنرال عون امروز بعداز کسب اکثریت ۸۲ رای از ۱۲۷ رای نمایندگان پارلمان به عنوان سیزدهمین رئیس جمهوری لبنان انتخاب شد و بلافاصله سوگند یاد کرد.

وی در پایان مراسم در تالار مجلس و گفت وگوی کوتاه دو جانبه با « نبیه بری» رئیس مجلس لبنان ، با کاروان خودروئی ریاست جمهوری و با تشریفات ویژه مجلس را ترک و راهی کاخ ریاست جمهوری شد.

ژنرال عون تا لحظاتی دیگر با استقرار در دفتر رئیس جمهوری و بعداز طی مراسم تشریفات و گرفتن عکس های یادگاری به طور رسمی کار خود را شروع می کند.

مهمترین برنامه ژنرال عون ، رایزنی با احزاب سیاسی و فراکسیون های پارلمانی و شخصیت های لبنانی ، برای انتخاب نخست وزیر جدید و فراهم کردن شرایط تشکیل دولت جدید است.
ناظران معتقدند که ژنرال عون بزودی « سعد حریری» رئیس حزب جریان المستقبل را به عنوان نخست وزیر جدید به تشکیل دولت جدید مکلف کند.

 منبع: ایرنا

Mobna-Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − پنج =

دنبال کنید @ اینستاگرام