طالبان، ایران را رسوا کرد!

«مسئولان کابل مزدوران آمریکا هستند. آنها از سوی آمریکا انتخاب و تعیین شده‌اند تا اهداف آمریکایی را محقق ساخته و وابسته به آنها باشند."

موبنا – شبکه العربیه در وبسایت خود طی خبری تحت عنوان “طالبان، ایران را رسوا کرد” گزارش داد: «ملا ذبیح‌الله، سخنگوی طالبان افغانستان در مصاحبه با روزنامه فرامنطقه الشرق الاوسط، در پاسخ به اینکه آیا طالبان اخباری مبنی بر دیدارهای محرمانه با دولت افغانستان در قطر در هفته گذشته را تایید می‌کند یا خیر، گفت: “ما مذاکرات و دیدارها محرمانه با نمایندگان دولت اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان را رد کرده و این اخبار صحت ندارد.”»

ملا ذبیح الله در ادامه به الشرق الاوسط گفت: «ما روابط خوب و تماس‌های مفیدی با ایران طی تفاهمات منطقه‌ای داشته‌ایم. ایران از ما حمایت نظامی و تسلیحاتی می‌کند تا با اشغالگران آمریکایی مقابله کنیم.»

سخنگوی طالبان افغانستان ادامه داد: «مسئولان کابل مزدوران آمریکا هستند. آنها از سوی آمریکا انتخاب و تعیین شده‌اند تا اهداف آمریکایی را محقق ساخته و وابسته به آنها باشند. عربستان و بقیه کشورهای عربی واقعیت این امر را می‌دانند. تمامی مسلمانان می دانند که آمریکا، نظام در افغانستان را منهدم کرد و جنگ علیه مسلمانان را آغاز نمود و آنها همچنان مردم را در کشور ما می‌کشند و خانه‌ها را منهدم می‌کنند.»

گفتنی است که کشورهای عربی، طالبان را یک گروه ترویستی می دانند که در افغانستان عملیات علیه برخی سازمان های دولتی صورت می دهد. این در حالی است که برخی مسئولان افغان با آمریکا و اعراب همدست شده اند و علیه مردم افغانستان توطئه می کنند. نمونه این مسئله در عراق است که برخی سیاسیون وابسته به عربستان سعودی از داعش حمایت می کنند و شهر موصل را دو دستی به داعش تقدیم کرده اند.

 منبع:  جام نیوز 

Mobna-Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 3 =

دنبال کنید @ اینستاگرام