۱۷ کشته و ۶۰ زخمی بر اثر سیل در مصر

بر اثر بارش شدید باران و جاری شدن سیلاب در چهار استان این کشور که از روز پنجشنبه گذشته آغاز شد، دست کم ۱۷ نفر جان باختند و ۶۰ تن دیگر زخمی شدند.

موبنا – غاده والی وزیر امور همبستگی اجتماعی مصر اعلام کرد جاری شدن سیل در شهر راس غارب در استان بحر الاحمر که بنا بر اظهارات ساکنان محلی از دهها سال پیش بی سابقه بوده است، جان هشت نفر را گرفت.

این خبرگزاری افزود بقیه قربانیان سیل از ساکنان استان سوهاج هستند و سیلاب بخش های زیادی از جاده ها در استان های بحر الاحمر و سوهاج را تخریب کرده و خسارات زیادی به اموال و دارائی‌های مردم وارد کرده است.

در همین حال ساکنان مناطق سیل زده و رسانه های مصری با انتقاد شدید از عملکرد دولت این کشور، آن را متهم کردند تدارکات لازم را برای مقابله با سیلاب که معمولا در این دوره زمانی هر ساله اتفاق می افتد، فراهم نکرده است.

روزنامه المصری الیوم روز یکشنبه نوشت ساکنان محلی در شهر راس غارب روز شنبه در اعتراض به خسارت های شدیدی که سیل به آنان وارد کرد، از بازدید اسماعیل شریف نخست وزیر مصر از این منطقه ممانعت کردند.

پارلمان مصر نیز در جلسه روز یکشنبه تصمیم گرفت کمیته ویژه حقیقت یابی را برای روشن شدن حقایق و شناسایی عاملانی که در این زمینه کوتاهی کردند ، تشکیل شود.

از طرف دیگر احمد زکی بدر، وزیر توسعه داخلی مصر در نشست پارلمان هر گونه کوتاهی دولت در برابر این فاجعه را رد کرد و بارش باران و سیلاب را بسیار فراتر از تصور بسیاری از مردم دانست.

 منبع: خبرگزاری صدا و سیما

Mobna-Telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =

دنبال کنید @ اینستاگرام