صادرات ۶۰۰هزار تن شیر به ۳۰کشور دنیا

حسن رکنی گفت: تراز تجاری در بخش کشاورزی در سه سال گذشته از هشت میلیارد دلار به سه میلیارد دلار رسید و در شش ماهه نخست نزول ۱.۵ میلیارد دلاری را داشتیم.

موبنا – معاون وزیر کشاورزی از صادرات ۶۰۰ هزار تن شیر به ۳۰ کشور دنیا خبر داد و گفت: خودکفایی گندم به ۱۰۲ درصد رسیده است.

حسن رکنی در دیدار با نماینده ولی فقیه در شهرکرد اظهار کرد: تراز تجاری در بخش کشاورزی در سه سال گذشته از هشت میلیارد دلار به سه میلیارد دلار رسید و در شش ماهه نخست نزول ۱.۵ میلیارد دلاری را داشتیم.

وی با بیان اینکه دیگر نیاز به واردات گندم نداریم بلکه گندم را به سایر کشورها صادر می کنیم، افزود: در سال سوم دولت، خودکفایی از ۷۶ درصد به ۱۰۲ درصد رسیده است.

معاون امور تولیدات دامی وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه در تولید شیر و لبنیات از کشورهایی بودیم که واردات بسیار داشتیم ولی اکنون به خودکفایی کامل رسیدیم، گفت: تولید سالانه شیر در کشور ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تن است و بیش از ۳۰ برند در تولید پنیر در کشور داریم.

وی از صادرات ۶۰۰ هزار تن شیر به ۳۰ کشور دنیا خبر داد و گفت: کارخانه تولید شیرخشک در چهارمحال و بختیاری به دلیل کیفیت خوب آن از موارد صادراتی است که به زودی محصولاتش به روسیه صادر می‌شود.

رکنی از تولید سالانه ۸۲۰ هزار تن گوشت در کشور خبر داد و تصریح کرد: این مقدار تمام نیاز داخل را تامین نمی کند و ۱۰ درصد نیاز گوشت کشور را وارد می‌کنیم.

معاون امور تولیدات دامی وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه سالانه در کشور دو میلیون و ۱۰۰ هزار تن مرغ و تخم مرغ تولید می‌شود، خاطرنشان کرد: مصرف سرانه در کشور ۲۵ کیلوگرم که دو برابر سرانه دنیاست و در شش ماهه نخست ۴۰ هزار تن صادرات داشتیم.

 منبع: ایسنا

Mobna-Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + ده =

دنبال کنید @ اینستاگرام