روسیه: آمریکا نام ۱۰ گروه شورشی سوری وابسته به تروریست‌ها را در لیست آتش‌بس گنجاند

هیات دائم روسیه در دفتر سازمان ملل در ژنو اعلام کرد، واشنگتن نام دو گروه شورشی سوری وابسته به داعش و هشت گروه وابسته به جبهه النصره را در لیست آتش‌بس قرار داد.

موبنا – به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، این هیات در بیانیه‌ای اعلام کرد: واشنگتن دو گروه (شورشی سوری) که در کنار داعش می‌جنگند و هشت گروه حامی جبهه النصره را در لیست مشارکت‌کنندگان در آتش‌بس درج کرد و آن را برای طرف روس فرستاد. درج گروه احرار الشام و نورالدین الزنکی جنایتکار دراین لیست کاملا فهرست آمریکا را بی‌اعتبار می‌کند.

هیات روسیه همچنین اعلام کرد: به نظر می‌رسد که ایالات متحده از گروه‌های تحت کنترلش هیچگونه تعهد کتبی برای رعایت آتش‌بس دریافت نکرده است. آمریکا به وعده خود برای جداسازی تروریست‌های النصره با اپوزیسیون میانه‌رو عمل نکرده است. این در حالی است که روسیه آماده است تا طبق داده‌ها ماه مارس، نقشه‌ای که از نواحی تحت کنترل تروریست‌ها تهیه شده است، در اختیار طرف آمریکایی قرار دهد.

هیات دائم روسیه در دفتر سازمان ملل در ژنو افزود، کمپین رسانه‌ای علیه روسیه با هدف پنهان‌ کردن دلایل ناکامی واقعی معاهده آمریکا – روسیه در سوریه انجام می‌شود.

این هیات افزود: هدف اظهارات ضد روسی در مساله سوریه این است که نقش مسکو کمرنگ شود و اینطور نشان داده شود که کشور ما مسئول مشکلات سوریه است. مسکو را متهم می‌کنند که راه‌حل نظامی را بر حل این درگیری ارجحیت می‌دهد. هدف از این کمپین رسانه‌ای کاملا مشهود است؛ توجیه عوامل اصلی شکست آتش‌بس در جمهوری سوریه و پنهان کردن دلایل واقعی شکست اجرای توافقنامه‌های روسیه – آمریکا در سوریه.

 منبع: ایسنا

Mobna-Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =

دنبال کنید @ اینستاگرام