ایران ۵ – ۶ عربستان / جوانان ایران سوم آسیا شدند

شاگردان پیروانی در این دیدار و در نیمه اول به خاطر یک خطای پنالتی مشکوک عقب افتادند و تا پایان بازی این فاصله حفظ شد بازی ای که در نیمه دوم ده گل داشت و از نظر نتیجه بسیار عجیب به نظر می رسید. تیم ملی جوانان ایران با شکست در این دیدار به مقام سوم مشترک با بازنده دیگر دیدار نیمه نهایی آسیا رسید. تیم ملی ایران پیش از این صعود خود به جام جهانی جوانان را قطعی کرده بود. شرح گل های بازی را در زیر می خوانید.

موبنا – تیم ملی جوانان فوتبال ایران به مقام سوم آسیا رسید. از مرحله نیمه نهایی مسابقات قهرمانی آسیا تیم های ایران و عربستان به دیدار هم رفتند که ایران علیرغم تلاش زیاد موفق نشد به نتیجه ای بهتر از شکست ۶-۵ مقابل عربستان برسد.

شاگردان پیروانی در این دیدار و در نیمه اول به خاطر یک خطای پنالتی مشکوک عقب افتادند و تا پایان بازی این فاصله حفظ شد بازی ای که در نیمه دوم ده گل داشت و از نظر نتیجه بسیار عجیب به نظر می رسید. تیم ملی جوانان ایران با شکست در این دیدار به مقام سوم مشترک با بازنده دیگر دیدار نیمه نهایی آسیا رسید.

تیم ملی ایران پیش از این صعود خود به جام جهانی جوانان را قطعی کرده بود. شرح گل های بازی را در زیر می خوانید.

ایران ۰ عربستان ۱ (دقیقه ۱۸، سامی ناجی): در دقایق ابتدایی بازی با خطای مدافع ایران یک پنالتی نصیب عربستانی ها شد تا کاپیتان این تیم پشت این توپ قرار بگیرد و توپ را بر خلاف جهت دروازه بان ایران به گل اول بازی تبدیل کند.

ایران ۰ عربستان ۲ (دقیقه ۴۲، ایمن الخلیف) : در حالی که ملی پوشان ایران دروازه عربستانی ها را تهدید می کردند یک فرار از کناره ها و سپس خلاء سمت چپ خط دفاعی ایران باعث رسیدن توپ به الخلیف شد و او نیز شوت خود را یکضرب به سوی دروازه ایران زد تا دروازه ایران برای دومین بار باز شود.

ایران ۱ عربستان ۲ (دقیقه ۴۵، رضا جعفری) : یک حمله دیگر از سوی ملی پوشان جوان ایران با هنرنمایی جعفری ادامه یافت و او توانست از میان سه بازیکن عربستانی عبور کند و با ضربه ای دقیق دروازه عربستانی ها را باز کند.

ایران ۱ عربستان ۳ (دقیقه ۱+۴۵، عبدالرحمن الیامی) : حرکت دیگری از سوی عربستانی ها از جناح چپ ایران با ارسال بازیکن این تیم ادامه یافت و در این لحظه مهاجم این تیم، الیامی توانست با کمترین فاصله با دروازه ضربه خود را به سوی دروازه ایران بزند.

ایران ۲ عربستان ۳ (دقیقه ۲+۴۵، عارف آقاسی) : ملی پوشان جوان ایران که پس از دریافت گل سوم از پا نیفتادند حمله سریعی روی دروازه حریف تدارک دیدند که یک کرنر برای ما به همراه داشت و ضربه کرنر ارسالی پس از چند برخورد درنهایت به آقاسی رسید تا او با ضربه سر خود دروازه عربستانی ها را برای دومین بار باز کند.

ایران ۲ عربستان ۴ (دقیقه ۵۰، سامی ناجی) : کاپیتان عربستانی ها توانست برای دومین بار دروازه ایران را باز کند، حرکت مهاجم این تیم با پاس به بغل وی در محوطه جریمه ایران ادامه یافت و ناجی تازه از راه رسیده توانست با ضربه ای از میان مدافعان ایران موفق شدن چهارمین گل را به ثمر برساند.

ایران ۳ عربستان ۴ (دقیقه ۶۱، رضا شکاری) : ملی پوشان جوان که با وجود دو گل عقب تر بودن دست از حمله نکشیدند در این دقیقه توانستند به سومین گل خود برسند، ضربه ایستگاهی ملی پوشان با دفع ناقص دروازه بان عربستانی روبرو شد و شکاری توانست ضربه ریباند را به تور دروازه حریف بچسباند.

ایران ۳ عربستان ۵ (دقیقه ۶۴، عبدالرحمن الیامی) : حرکات ترکیبی فوق العاده عربستانی ها از میان مدافعان ایران، بیرون از محوطه جریمه آغاز شد و در نهایت یک و دوهای بازیکنان این تیم، با ضربه نهایی الیامی به گل دیگری تبدیل شد.

ایران ۴ عربستان ۵ (دقیقه ۷۴، محمد مهدی خانی) : پرتاب بلند کرملاچعب درون محوطه جریمه عربستانی ها با ضربه سر مهاجم ایران به مهدی خانی رسید تا بازیکن تیم نیروی زمینی با ضربه ای دقیق گل چهارم ایران را به ثمر برساند.

ایران ۴ عربستان ۶ (دقیقه ۷۵، عبدالرحمن الیامی) : باز هم دقیقه ای پس از گل ایران عربستانی ها قلب دفاع ایران را نشانه رفتند و توانستند با حرکات فوق العاده ترکیبی خود، دروازه ایران را برای ششمین بار باز کنند.

ایران ۵ عربستان ۶ (دقیقه ۸۳ ، رضا کرملاچعب): ارسال عباسیان، در محوطه عربستانی ها فرود آمد و رضا کرملاچعب با حرکتی آکروباتیم دیدنی ترین گل این بازی را به ثمر رساند. توپ او به گوشه دروازه عربستانی ها رفت.

 منبع: عصرایران 

Mobna-Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =

دنبال کنید @ اینستاگرام