حضور ایران در دوره ۲۱ نمایشگاه کتاب الجزایر

موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران به نمایندگی از نشر ایران دربیست و یکمین دوره ی نمایشگاه کتاب الجزایر حضور دارد.

موبنا – به نقل از روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، بیست و یکمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب الجزایر با حضور عبدالمالک سلال نخست وزیر الجزایر، نخست وزیر نیجر، اعضای هیأت دولت الجزایر، علما، فرهیختگان، ناشران، سفرا و نمایندگان رسانه‌های داخلی و خارجی در کاخ نمایشگاه‌های پایتخت افتتاح شد.غرفه جمهوری اسلامی ایران در این دوره با مشارکت رایزنی فرهنگی کشورمان در الجزایر راه اندازی شده است.

غرفه ایران در این دوره از نمایشگاه ۱۶ مترمربع است و۲۰۰ عنوان کتاب در زمینه‌های مختلف از قبیل ایران شناسی، هنر، کودک و نوجوان و آموزش زبان فارسی در آن به نمایش در می‌آید.

معرفی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در قالب کاتالوگ و بروشور، معرفی کتاب‌های ایران شناسی در قالب کاتالوگ، معرفی نویسندگان کودک و نوجوان در قالب کاتالوگ، معرفی کتاب‌های کودک و نوجوان آماده واگذاری حق رایت در قالب کاتالوگ، برای معرفی هر چه بهتر صنعت نشر در جمهوری اسلامی ایران و مراکز مرتبط با آن، بروشور “نگاهی اجمالی به صنعت نشر در ایران” به زبان انگلیسی مشتمل بر: معرفی مراکز اطلاع رسانی کتاب در ایران(مانند: خانه کتاب، کتابخانه ملی و…) معرفی جوایز کتاب؛ معرفی طرح‌های حمایتی کتاب در عرصه بین‌المللی؛ معرفی اتحادیه‌ها و تشکل‌های نشر و آژانس‌های ادبی و… از جمله فعالیت‌های غرفه ایران است.

موسی بیدج شاعر و مترجم و سردبیر فصلنامه تخصصی و بین‌المللی شیراز درغرفه ایران حضور دارد. موسی بیدج پنج مجموعه شعر، سه مجموعه داستان تالیفی و چهل کتاب ترجمه در کارنامه خود دارد و به نمایندگی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این دوره از نمایشگاه شرکت کرده است. موسی بیدج شاعر و مترجم قرار است از دو کتاب جدید خود با عنوان های “الشعر الایرانی الحدیث و القصه الایرانیه الجدیده” که توسط ناشر الجزایری فراس الجهمانی مدیر عامل انتشارات اطفالنا، چاپ شده است، طی مراسمی با حضور وزیر فرهنگ الجزایررونمایی کند.

نخست وزیر الجزایر در بازدید از غرفه جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد در افتتاحیه هفته فرهنگی الجزایر در تهران در ۱۴ آذر ماه سال جاری شخصا حضور خواهد داشت.

بیست و یکمین دوره نمایشگاه کتاب الجزایر از تاریخ ۵ تا ۱۵ آبان ماه با حضور ۶۷۱ ناشر خارجی و ۶۰ ادیب و نویسنده برگزار می‌شود.۹۰۰ مؤسسه انتشاراتی از جمله ۲۹۰ مؤسسه الجزایری درنمایشگاه حضور دارند و ۳۰ هزار عنوان کتاب در این دوره ازنمایشگاه عرضه می‌شود.

تعداد بازدید کنندگان دوره قبل یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر بوده است.در این دوره مسئولان نمایشگاه پیش بینی می‌کنند که این تعداد به دو میلیون نفربرسد.۵۰ کشور از جمله هند برای اولین بار و روسیه پس از ۶ سال غیبت درنمایشگاه حضور دارند. کشور مصر به عنوان میهمان ویژه در این دوره حضور دارد.بیست و یکمین دوره نمایشگاه کتاب الجزایر روز ۱۵ آبان ماه به کار خود پایان می‌دهد.

 منبع: ایسنا

Mobna-Telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 10 =

دنبال کنید @ اینستاگرام