افزایش تولید خودروهای چینی هیوندای

هیوندای موتور برای مقابله با رقابت خودروسازان چینی و کندی رشد بزرگترین بازار خودروی جهان، قصد دارد تولید خودروهای چینی و دوستدار محیط زیست را در دو کارخانه چینی جدیدش افزایش دهد.

موبنا – این کارخانه‌ها بخشی از استراتژی هستند که در زمان گشایش چهارمین کارخانه چینی هیوندای اعلام شدند. پنجمین کارخانه چینی این خودروساز کره ای سال آینده راه اندازی خواهد شد.

هیوندای و شرکت تابعه اش، کیا موتورز، به اتفاق یکدیگر سومین خودروساز پرفروش در چین هستند اما سهم بازار این شرکتها امسال هشت درصد کاهش پیدا کرده و به پایین‌ترین سطح از سال ۲۰۰۷ رسیده است. رقیبان چینی هیوندای و کیا موفق شده اند مشتریان آنها را با مدلهای شاسی بلند ارزان‌تر جلب کنند.

شرکت بیجینگ هیوندای که سرمایه گذاری مشترک میان هیوندای و بایک موتور است، به منظور تقویت قابلیت فروش مدیرش را در اکتبر تغییر داد.

هیوندای اعلام کرده است کارخانه‌های جدید که هر یک ظرفیت تولید سالانه ۳۰۰ هزار خودرو را خواهند داشت، مجموع ظرفیت تولید این شرکت در چین را به ۱.۸۱ میلیون خودرو افزایش می‌دهند. ظرفیت تولید هیوندای با در نظر گرفتن تولید کیا به ۲.۷ میلیون دستگاه خواهد رسید.

این خودروساز در بیانیه ای اعلام کرد این شرکت با گشایش کارخانه جدید، تلاش‌هایش را تسریع خواهد کرد تا به سهم بازار بیش از ۱۰ درصد دست پیدا کند.

انتظار می رود رشد بازار خودروی سواری چین از ۱۰ درصد در سال جاری به یک درصد در سال آینده برسد. مهلت تخفیفهای مالیاتی برای خودروهای کوچک که فروش سال ۲۰۱۶ را افزایش داد، در پایان دسامبر تمام می شود.

هیوندای اعلام کرد کارخانه‌های جدید برای رقابت با رقیبان داخلی، مدلهایی با اندازه‌های مختلف را تولید خواهند کرد و این شرکت از سال آینده شاسی بلند تولید چین به بازار عرضه می کند.

بر اساس گزارش رویترز، هیوندای و کیا قصد دارد سه مدل شاسی بلند ارزان قیمت در سال آینده به بازار چین عرضه کنند.

طبق تحقیقات موسسه “آی اچ اس اتوموتیو”، مدلهای شاسی بلند ۴۰ درصد از بازار خودروهای سواری چین تا سال ۲۰۲۳ را تشکیل خواهند کرد در حالیکه سهم آنها در حال حاضر ۳۴ درصد است.

هیوندای اعلام کرد قصد دارد ۹ خودروی سبز تا سال ۲۰۲۰ در چین تولید کند که ۱۰ درصد از فروش این شرکت را در مدت مذکور تشکیل می‌دهند. در حال حاضر خودروهای سبز تنها بخش کوچکی از فروش هیوندای در چین هستند.

 منبع: ایسنا 

Mobna-Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − یک =

دنبال کنید @ اینستاگرام