چند میلیارد سال طول می‌کشد یک فرد همه آب‌های زمین را بنوشد؟

دانشمندان می‌گویند اگر بدن انسان قابلیت سازگاری با انواع مختلف آب شور و شیرین را داشت، یک فرد حدود 1260 میلیون تریلیون سال طول می‌کشد تا بتواند همه آب‌های روی زمین را بنوشد.

موبنا – آب دریا حدود ۳٫۵ درصد شوری دارد و کلیه‌های ما تا اندازه مشخص می‌توانند نمک موجود را از آب جدا کنند تا به بدن انسان آسیب نرسد. ولی آیا تاکنون فکر کرده‌اید که اگر قرار بود یک فرد همه آب‌های دریا را بنوشد چقدر زمان می‌برد؟

بررسی‌ها نشان داده است کره زمین در مجموع ۱۲۶۰ میلیون تریلیون لیتر آب را شامل می‌شود که این میزان ۷۱ درصد از سطح کره زمین را می‌پوشاند. اقیانوس‌ها حدود ۹۶٫۵ درصد از آب کره زمین را در خود جا داده‌اند و البته بخشی از آب در قالب بخار در هوا وجود است.

بدن انسان به گونه‌ای طراحی شده است که در هر ساعت می‌تواند حدود یک لیتر آب را بنوشد و محققان این فرضه را بررسی کرده اند که اگر قرار بود انسان همه آب‌های روی زمین شامل آب‌های شور و شیرین را بنوشد، این فرآیند چقدر زمان می‌برد.

در این بررسی می‌شد با توجه به توانایی انسان برای نوشیدن یک لیتر آب در هر یک ساعت، ۱۴۳ میلیارد و ۷۳ میلیون و ۱۶۶ هزار و ۳۲۴ سال طول می‌کشید تا یک فرد بتواند این میزان آب را بنوشد.

لازم به ذکر است بر اساس آخرین بررسی‌های صورت گرفته، هم اکنون فرد در نقاط مختلف جهان به طور میانگین ۱٫۹ لیتر آب را در طول یک روز می‌نوشد.

 منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 3 =

دنبال کنید @ اینستاگرام