درآمد 44 میلیارد دلاری سامسونگ در فصل سوم 2016

شرکت کره‌ای سامسونگ به واسطه آتش گرفتن سری گوشی‌های هوشمند Galaxy Note 7 با ضررهای فراوان مواجه شد. ولی آخرین گزارش مالی منتشر شده نشان می‌دهد که این شرکت در فصل سوم سال جاری میلادی باز هم وضعیت مالی مناسب داشت.

موبنا، رضا خواجه‌وند – بر اساس آخرین گزارش منتشر شده میزان سود فصلی سامسونگ در سه ماهه سوم امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رشد 5 درصدی به 6.9 میلیارد دلار رسید که این رقم نسبت به پیش‌بینی‌های مرکز «تامسون رویترز» حدود 4 درصد بیشتر بود.

مجموع درآمدهای سامسونگ در این دوره زمانی با کاهش 5 درصدی معادل 43.9 میلیارد دلار محاسبه شد و با این وجود شرکت کره‌ای توانست همچنان سودده باشد.

samsung-revenue-2

لازم به ذکر است که فرآيند جمع‌آوری گوشی‌های Galaxy Note 7 از بازار جهانی و تعویض آن در این گزارش مالی تاثیرگذار نبود. زیرا سامسونگ از تاریخ 2 سپتامبر فرآیند جمع‌آوری این گوشی را آغاز کرد و گزارش مالی با فاصله زمانی دو هفته تنظیم شد.

کارشناسان پیش‌بینی کردند هزینه مربوط به جمع‌آوری و تعویض گوشی هوشمند Galaxy Note 7 برای سامسونگ معادل 1.8 میلیارد دلار محاسبه می‌شود و در این میان برخی تحلیلگران توضیح دادند درآمد بالای مراکز تولیدکننده تراشه و نمایشگرهای سامسونگ باعث شد این شرکت همچنان سودده باشد.

اگرچه این درآمد نسبت به دو فصل قبلی در پایین‌ترین سطح خود بود، ولی سامسونگ به واسطه رونق بازار جهانی تراشه و نمایشگرهای موبایلی تواست بر مجموع درآمدهای خود بیافزاید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 1 =

دنبال کنید @ اینستاگرام