حل مشکل آب شرب بیش از ۵۰۰۰ روستا تا پایان سال آتی

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با اشاره به روز ملی روستا و عشایر اظهار کرد: امیدواریم امسال و در پایان سال ۹۶ از ۶۶۰۰ روستایی که با تانکر آب‌رسانی می‌شوند، مسئله آب شرب ۵۵۵۰ روستا حل شود.

موبنا – رضوی با بیان اینکه تا کنون نتوانسته ایم آنطور که شایسته عشایر غیور و روستاییان عزیز بوده، انجام وظیفه کنیم، به اعطای وام برای اشتغال پایدار روستاها اشاره کرد و افزود: توسعه اشتغال پایدار و توسعه روستایی در مناطق محروم از دیگر اقداماتی بود که حتی برای روستاییان عزیز آورده ۱۵ درصدی دارد.

رضوی با اشاره به تخصیص ۵۰۰ میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی برای آب رسانی روستاها گفت: امسال وزارت نیرو اعتبارات را به تمام روستاهایی که فاقد آب شرب بودند، تخصیص داد و امیدوارم امسال و در پایان سال ۹۶ از ۶۶۰۰ روستایی که با تانکر آب رسانی می‌شوند، مسئله آب شرب ۵۵۵۰ روستا حل شود.

رضوی که در یک برنامه رادیویی صحبت می‌کرد، با اشاره به اینکه امسال همه روستاهای بالای ۱۰ خانوار دارای برق خواهند شد، خاطرنشان ساخت: امروز اینترنت برای روستاها یک ابزار تفریحی نیست؛ بلکه یک وسیله تبادل اقتصادی و معرفی محصولات روستا اعم از صنایع دستی و تولیدات کشاورزی و صنعتی است.

 منبع: ایسنا 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =

دنبال کنید @ اینستاگرام