بررسی ارتباط آلودگی هوا با آمار تصادفات

نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد آلودگی هوا با وقوع سوانح رانندگی در انگلیس مرتبط است.

موبنا – در این بررسی آمده است آلودگی هوا می‌تواند نقش قابل توجهی در بروز تعدادی از سوانح رانندگی در سراسر انگلیس داشته باشد.

موسسه تحقیقات تغییرات اقلیمی “گرانتام” بر تاثیرات دی اکسید نیتروژن به عنوان یک نوع آلاینده هوا و ارتباطش با تصادفات رانندگی تمرکز کرده است. کارشناسان این موسسه ادعا کرده‌اند افزایش میانگین انباشت دی اکسید نیتروژن در حدود یک میکروگرم در هر متر مربع برای افزایش متوسط وقوع تصادفات در طول روز به میزان دو درصد کفایت می‌کند.

در غرب لندن بالاترین سطح آلودگی هوا ثبت شده است و طبق بررسی انجام شده کاهش ۳۰ درصدی انباشت دی اکسید نیتروژن می‌تواند احتمال وقوع تصادفات را در روز پنج درصد کاهش دهد.

“لوتز ساگر” کارشناس ارشد این مطالعه گفت: نظریه اصلی مطرح شده این بوده که به احتمال زیاد آلودگی هوا وضعیت سلامت رانندگان را مختل می‌سازد اما برخی احتمالات دیگر این است که آلودگی هوا می‌تواند موجب حواس‌پرتی و مزاحمت‌های فیزیکی مثل نیاز به خاراندن بینی در حین رانندگی یا کاهش دید شود.

همچنین آلودگی هوا بر واکنش رانندگان تاثیر می‌گذارد. همانطور که تحقیقات نشان می‌دهد دانش آموزانی که در محیط‌هایی با میزان بالای آلودگی هوا امتحان می‌دهند عملکرد ضعیف‌تری دارند.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، سازمان جهانی بهداشت (WHO) به تازگی آلودگی هوا را وضعیت فوق‌العاده در سلامت عمومی جهانی اعلام کرده است.

 منبع: ایسنا 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =

دنبال کنید @ اینستاگرام