حمله هکرها به سیستم ثبت نام رای دهندگان ۲۰ ایالت آمریکا

در حالی که تنها یک ماه و نیم به آغاز زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باقی مانده، در مورد حمله هکری به سیستم‌های ثبت نام ۲۰ ایالت این کشور نگرانی‌های جدی وجود دارد.

موبنا – به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از دیجیتال ترندز، وزارت امنیت داخلی آمریکا روز جمعه مدعی شد که هکرها در ماه های گذشته سیستم های ثبت نام رای دهندگان را در بیش از 20 ایالت این کشور هدف قرار داده اند و تداوم این روند موجب افزایش بی اعتمادی به چرخه انتخاباتی در ایالات متحده خواهد شد.

از مجموع این حملات چهار مورد به نتیجه رسیده و نفوذ به سیستم های ثبت نام ممکن شده است. روسیه هم مطابق معمول به برنامه ریزی و طراحی این حملات متهم شده است.

جیمز کومی رییس اف بی آی در این مورد گفته است: تردیدی وجود ندارد که بازیگران بد در این اطراف حضور دارند. البته وی در این زمینه به جزییات بیشتری اشاره نکرده ولی افزوده که تلاش برای نفوذ به سیستم ثبت نام رای دهندگان از ماه آگوست آغاز شده و به نظر می سد این مشکل گسترده تر از حدی است که مقامات قبلا تصور می کردند.

البته کارشناسان امنیتی و دولتی مانند هم معتقدند که این حملات در نهایت تغییری در نتایج انتخابات به وجود نمی آورد، هر چند دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواهان در ماه نوامبر گذشته در این زمینه تردیدهایی ایجاد کرده بود.

با این حال مقامات دولتی می گویند سیستم ثبت نام رای دهندگان ارتباطی با سیستم رای گیری یا شمارش آرا ندارد. هر چند از طریق اختلال در سیستم ثبت نام رای دهندگان می توان فرایند جمع بندی آن را هم مختل کرد. در همین حال مقامات آمریکایی در تلاش هستند با افزایش ایمنی این سیستم جلوی سوءاستفاده های احتمالی از آن را بگیرند.

 منبع: فارس 
Tag

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =

دنبال کنید @ اینستاگرام