آیا وزش بادهای شدید پایتخت طبیعی است؟

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی درباره وزش بادهای شدید در پایتخت گفت: در فصل پاییز و هنگام تغییر فصل، سرعت وزش باد به طور نسبی در کشور افزایش پیدا می‌کند و این حالت طبیعی است چون در حال عبور از فصل گرم به فصل سرد هستیم.

موبنا – مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، با بیان اینکه سامانه‌های هواشناسی با فرکانس یک هفته‌ای تا 10 روزی از کشور عبور می‌کنند گفت: در هنگام تغییر فصل این سامانه‌های هواشناسی(بادهای شدید) طبیعی است و امیدواریم که با افزایش تعداد این سامانه‌های هواشناسی در کشور بارندگی ایجاد شود.

وی ادامه داد: گاهی با گذر موج‌های هواشناسی در کشور ممکن است پایتخت نیز تحت تاثیر قرار گرفته و مانند موجی که دیروز از کشور عبور کرد و سبب بارش باران در شمال کشور و همچنین کاهش دما شد، در برخی نقاط نیز وزش باد را ایجاد کرد.

وظیفه تصریح کرد: در داخل شهر به علت وجود ساختمان‌ها ضریب اصطکاک بالاست و وزش بادها خیلی محسوس نیست ولی در مناطق پیرامون شهر سرعت وزش باد بیشتر است.

وی افزود: صبح پنجشنبه سرعت وزش باد در مهرآباد به 15 متر بر ثانیه و حدود 40 کیلومتر بر ساعت بود.

وظیفه در پایان همچنین در مورد وضعیت هوای استان تهران در روزهای آینده اظهار کرد: آسمان تهران در روز یکشنبه 11 مهر، کمی ابری، در بعدازظهر افزایش ابر و بارش پراکنده، گاهی وزش باد با حداکثر و حداقل دمای 22 و 12 درجه سانتیگراد و در روز دوشنبه 12 مهر، کمی ابری، در بعضی ساعات افزایش ابر و وزش باد شدید با حداکثر و حداقل دمای 25 و 15 درجه سانتیگراد پیش‌یینی می‌شود.

 منبع: ایسنا 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 4 =

دنبال کنید @ اینستاگرام