اوباما: ترامپ از آمادگی لازم برای رهبری آمریکا برخوردار نیست

رئیس‌جمهوری آمریکا گفت، نخستین مناظره انتخابات ریاست‌جمهوری نشان داد که کاندیدای جمهوری‌خواه از آمادگی لازم برای رهبری این کشور برخوردار نیست.

موبنا – باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا در یک برنامه رادیویی با اشاره به مناظره اخیر هیلاری کلینتون، کاندیدای دموکرات و دونالد ترامپ، کاندیدای جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری پیش رو در این کشور اظهار کرد، ترامپ آمادگی لازم را برای هدایت کشور ندارد.

در همین حال، جو بایدن، معاون اول رئیس‌جمهوری آمریکا گفت: ترامپ در نخستین مناظره خود نشان داد که درباره مسائل کلیدی در سیاست خارجی هیچ‌ چیزی نمی‌داند و سیاست‌های نادرستی را اشاعه می‌دهد.

بایدن همچنین تصریح کرد: مناظره اخیر میان ترامپ و کلینتون انتخاب میان این دو را برای رأی‌دهندگان آمریکایی در این خصوص که چه کسی برای تصدی سمت ریاست‌جمهوری مناسب‌تر است، مشخص‌تر کرد.

معاون اول رئیس‌جمهوری آمریکا اظهار کرد: ترامپ به طرز دردناکی درباره سیاست خارجی و امنیت ملی آمریکا بی‌اطلاع است و رویکردهای سیاسی وی برای کشور مفید نخواهد بود.

از سوی دیگر جاش ارنست، سخنگوی کاخ سفید اظهار کرد، اوباما بر این باور است که عملکرد کلینتون در مناظره اخیر در مقابل ترامپ بسیار قوی‌تر بوده است.

این سخنگوی کاخ سفید همچنین گفت، کلینتون درباره پیشرفت اقتصادی آمریکا موارد بسیار مهمی مطرح کرد.

 منبع: ایسنا 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =

دنبال کنید @ اینستاگرام