اپلیکیشن‌های‌ ضروری برای سال تحصیلی جدید

تعطیلات تابستانی تمام شده و باز هم مهرماه با رنگ و روی مدرسه و کلاس درس آغاز شده است. برای همه دانش‌آموزان شروع سال تحصیلی جدید همیشه دوران پرجوش‌وخروشی بوده است، اما خوشبختانه توسعه‌دهنده‌های اپلیکیشن هوای دانش‌آموزان، دانشجویان و خانواده‌هایشان را داشته‌اند.

موبنا – همزمان شروع سال تحصیلی جدید، چند اپلیکیشن خوب در زمینه تحصیلات، بهره‌وری، مدیریت خانه را معرفی کرده‌ایم که به دانش‌آموزان و والدین‌شان کمک می‌کند همه‌چیز را تحت کنترل داشته باشند.

Photomath

ریاضی برای اکثر ما یک معمای پیچیده است. البته معمولاً دانش‌آموزان سر کلاس می‌توانند بدون هیچ مشکلی درس معلم را بفهمند. اما همین‌که به خانه می‌روند و با واقعیت اعداد و ارقام روی کاغذ مواجه می‌شوند، ذهنشان خالی می‌شود. بسیاری از والدین هم می‌خواهند به فرزندانشان کمک کنند که تکالیفشان را انجام می‌دهد، اما این درس‌ها را از زمان مدرسه خودشان اصلاً به یاد نمی‌آورند. اپلیکیشن Photomath این مشکل را حل می‌کند. کافی است ما تصویری از یک معادله بگیریم و این اپ به‌طور اتوماتیک جواب آن را محاسبه می‌کند و توضیحات راه‌حل را هم مرحله‌به‌مرحله نشان می‌دهد. البته اگر از این برنامه استفاده نادرست بشود، تقلب به‌حساب می‌آید؛ اما در اصل ابزار خوب و قدرتمندی برای یادگیری ریاضی است.

Duolingo

این یک اپلیکیشن یادگیری زبان دوم است که جوایزی زیادی هم برای نورآوری‌هایی که داشته، برده است. این اپلیکیشن، یادگیری زبان دوم را به یک بازی تبدیل می‌کند، برای هر سنی مناسب است و می‌توان از آن به‌تنهایی استفاده کرد یا به‌عنوان یک کمکی آن را به کلاس درس آورد. برخلاف کتاب،Duolingo فرمان‌هایی صوتی دارد که مهارت تلفظ و شنیداری را هم بهتر می‌کند، بنابراین روش خیلی خوبی برای قرار گرفتن در معرض یک‌زبان جدید است. این برنامه برای ۲۰ زبان مختلف موجود است.

Flashcards+

فلش کارت‌ها جز ابزارهایی هستند که مفید بودن آن‌ها در کل جهان ثابت‌شده است. اپلیکیشن Flashcard+ خیلی راحت فلش‌کارت‌هایی می‌سازد که در هر زمان و مکانی می‌توان آن‌ها را مطالعه کرد؛ به‌این‌ترتیب در زمان و کاغذ هم صرفه‌جویی می‌شود. این برنامه این گزینه را هم دارد که تصاویری را به کارت‌ها اضافه کنیم. به‌این‌ترتیب، مطالعه موضوعات بصری مثل هنر و آناتومی راحت‌تر می‌شود. رابط کاربری آن ساده بوده و برای هر سنی مناسب است.

The Homework App

این اپلیکیشن دستگاه iOS شما را به یک ابزار برنامه‌ریزی مرتب و رنگارنگ دانش‌آموزی تبدیل می‌کند. دانش‌آموزان می‌توانند با اپلیکیشن The Homework App برنامه زمانی کلاس‌ها، موعد پروژه‌ها، امتحانات و اطلاعات تماس معلم را به‌راحتی در دسترس داشته باشند.

Screen Time Parental Control

اپ‌های موبایل هزاران کاربرد مفید و آموزشی دارند، اما بسیاری از والدین نمی‌خواهند به فرزندانشان اجازه بدهند که مدام به صفحه‌نمایش گوشی‌هایشان خیره شوند که البته منطقی است. اپلیکیشن Screen Time به والدین این امکان را می‌دهد که محدودیت‌هایی برای استفاده فرزندانشان از موبایل ایجاد کنند. والدین می‌توانند محدودیت‌های زمانی برای دستگاه‌های بچه‌ها بگذارند، طوری که در زمان‌های خاصی مثل زمان خواب یا انجام وظایف و تکالیف مدرسه دستگاه قفل شود. این اپ همچنین روزانه گزارش وب‌سایت‌ها و برنامه‌های بازشده را می‌دهد، اپلیکیشن‌های نامناسب را به‌طور کامل مسدود می‌کند و با آن می‌توان تعداد نامحدودی از دستگاه‌ها را کنترل کرد.

Family Locator

گذشته از مشکلات مدرسه، سال تحصیلی می‌تواند ساماندهی و مدیریت خانه را هم سخت کند. بچه‌ها بعد از مدرسه خانه می‌مانند؟ بابا امشب تا دیروقت کار می‌کند؟ اپلیکیشن Family Locator پاسخ سؤال‌هایی ازاین‌دست را اتوماتیک پیدا می‌کند. کافی است آن را روی دستگاه هر یک از اعضای خانواده نصب کنیم، به‌این‌ترتیب می‌توانیم اعضای خانواده را با یک نگاه روی نقشه پیدا کنیم. این برنامه نسخه‌ کمی پیشرفته‌تر از Find My Friends اپل است. با این برنامه می‌توانید مکان‌های موردعلاقه‌تان را ذخیره کنید و زنگ‌های خبری اتوماتیک هم بگذارید. مثلاً اگر پسرتان هر هفته به کلاس پیانو می‌رود، شما می‌توانید هنگام رسیدن او نوتیفیکیشن دریافت کنید. این برنامه همچنین امکان ارتباطات اورژانسی را هم دارد. در آخر باید به شما یادآوری کنیم که صدها گزینه دیگر برای اپلیکیشن رایگان وجود دارد که هر یک کاربردهای خاص خودش را دارد و برای گروه سنی خاصی مناسب است. اگر شما در یک زمینه تحصیلی خاصی مشکل دارید، این را بدانید که اپلیکیشن‌ها می‌توانند منبع مفید و سرگرم‌کننده‌ای برای شما باشند.

 منبع: مجله تلفن همراه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + دوازده =

دنبال کنید @ اینستاگرام