اسنپ‌چت تغییر نام داد

اگرچه چه اسنپ‌چت بزرگترین شبکه اجتماعی جهان محسوب نمی‌شود، ولی محبوبیت زیادی بین کاربرانی دارد که تمایل به تصاویر ویدیویی دارند.

موبنا، رضا خواجه‌وند – این شبکه اجتماعی روز گذشته از تغییرات بزرگ خود خبر داد. نخست آنکه شرکت Snapchat نام سازمانی خود را به Snap Icn تغییر داد و اگرچه نام شرکت مادر کوتاه شد، ولی اپلیکیشن ارتباطی همچنان با نام اسنپ‌چت در اختیار کاربران قرار گرفت.

دلیل اصلی تغییر نام این بود که شرکت مذکور ادعا کرد در مجموع فرآیندهای خود خدمات بیشتر از اپلیکیشن ارتباطی را ارایه می‌دهد و به همین خاطر قصد ندارد با نام قبلی، خود را به این حوزه محدود کند.

در گام بعدی شرکت Snap تصمیم گرفت دستگاه‌های سخت‌افزاری را هم ارایه دهد. نخستین محصول سخت‌افزاری این شرکت Spectacles نام دارد. این محصول یک عینک هوشمند محسوب می‌شود که به دوربین دیجیتالی هم مجهز شده است.

snapchat-1

در کنار شیشه‌های این عینک دو لنز هوشمند کار گذاشته شده است و در کنار لنز سمت چپ یک چراغ تعبیه شده است که به افراد پیرامون هشدار می‌دهد این عینک هوشمند در حال تصویربرداری است. فشار دادن کلیدی که روی دسته عینک کار گذاشته شده است این امکان را برای کاربر فراهم می‌کند تا به صورت خودکار تصاویر ویدویی 10 ثانیه‌ای تهیه کند. هر زمان که این کلید زده می‌شود، یک تصویر ویدیویی 10 ثانیه‌ای تهیه می‌شود.

اگر کاربر این کلید را سه بار به صورت متوالی فشار دهد،‌ می‌تواند تصویر ویدویی 30 ثانیه‌ای تهیه کند. باتری که بای این عینک هوشمند در نظر گرفته شده است به Spectacles امکان می‌دهد با هر بار شارژ تا چند روز مورد استفاده قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 9 =

دنبال کنید @ اینستاگرام