لطفا همین الان لنز Webcam لبتاپتان را بپوشانید!

با توجه به رشد لحظه ای و بسیار قدرتمند سیستم های کامپیوتری هکر ها بدون اجازه شما تنها با اجرای یک فایل روی کامپیوتر یا لبتاپ شما به آسانی می توانند کنترل وبکم دستگاه شما را به دست گرفته و از هر کجای این کرده خاکی شما را ببینید!

موبنا – اخبار امنیتی و تیتر های که شما را تحت تاثیر قرار می دهند این روز ها اصلا کم نیستند!

اگر آقای James Comey را نمی شناسید باید بگوییم ایشان یکی از مدیران FBI است و در ادامه باید بگوییم حتما دلیل موجهی برای پوشاندن لنز دوربین یا همان وبکم لبتاپ وجود داشته که ایشان هم به این امر مبادرت کرده و لنز وبکم لبتاپش را با یک نوار کاغذی پوشانیده است.

وقتی از آقای James Comey بابت پوشاندن وبکم لبتاپ پرسیده شده ایشان گفته اند:

بعضی از کارها از روی عقل است، این مورد هم همینطور!

لبتاپ ها همه جا هستند، دفاتر کار، اداره های دولتی، سازمان ها، شرکت های خصوصی، فروشگاه ها، منازل، اتاق خواب ها و … دوربین آن ها دقیقا مقابل شخصی است که درست جلو انها نشسته و شک نکنید که بسیاری هستند که توانایی رصد کردن و کنترل دوربین های سیستم عامل هایی را دارند که روی لبتاپ شده نصب شده و شما هیچگاه نخواهید فهمید!
486832269-ed
آیا واقعا هک ردن وبکم لبتاپ امکان پذیر است؟

بله، متاسفانه باید بگوییم بله، با توجه به رشد لحظه ای و بسیار قدرتمند سیستم های کامپیوتری هکر ها بدون اجازه شما تنها با اجرای یک فایل روی کامپیوتر یا لبتاپ شما به آسانی می توانند کنترل وبکم دستگاه شما را به دست گرفته و از هر کجای این کرده خاکی شما را ببینید!

متاسفانه این اتفاق در دنیای کنونی بسیار مرسوم است و روزانه و حتی در لحظه بسیاری از تصاویر و ویدئو ها از کاربران در سطح اینترنت بدون اجازه انها به اشتراک گذاشته می شود!

همین ماه پیش بود که یک هکر کانادایی ویدئویی از یک زوج امریکایی و تمام عکس العمل ها و حواشی اش را در حین مشاهده Netflix بودند را بر روی اینترنت قرار داد!

این اتفاق ها کم نیست، موارد مشابه از باج گیری های هکر ها از خانم ها بابت تصاویر برهنه در اینترنت بیداد می کند، از این رو بدون برو برگرد همین الان برخیزید و برای اینکه از الان به بعد با خیالی آسوده از لپتاپ خودتان استفاده کنید روکشی روی دوربین مقابل چشمتان قرا دهید!

 منبع:نت نوشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + سیزده =

دنبال کنید @ اینستاگرام