انتقاد کری از سانسور مصاحبه درباره ایران

وزیر امور خارجه آمریکا حذف دقایقی از ویدئوی نشست مطبوعاتی وزارت امور خارجه آمریکا درمورد ایران را "احمقانه" خواند.

موبنا – به گزارش سی‌ان‌ان، جان کری – وزیر امور خارجه آمریکا ضمن انتقاد از ویرایش گزینشی ویدئوی مربوط به نشست مطبوعاتی وزارت امور خارجه آمریکا در مورد مذاکرات هسته‌ای با ایران، آن را اقدامی “ناشیانه، احمقانه و بیجا” توصیف کرد.

وی امروز – جمعه – در گفتگو با رسانه‌ها تاکید کرد هرگز از کسی نخواسته است بخش یا بخشهایی از این ویدئو را حذف کند و به دنبال مسئول انجام این کار است تا ببیند دلیل انجام آن چه بوده است.

درخواست کری برای تحقیق درباره ویرایش ویدئوی نشست مطبوعاتی وزارت امور خارجه آمریکا درمورد ایران در حالی صورت می‌گیرد که ابعاد این اقدام لحظه به لحظه در محافل خبری و سیاسی آمریکا در حال گسترش است و تعدادی از نمایندگان جمهوری‌خواه کنگره نیز خواستار تحقیق در این مورد شده‌اند.

از سوی دیگر، جیسون چیفیتز – رییس کمیته نظارت مجلس نمایندگان آمریکا – نیز با ارسال نامه‌ای به جان کری ضمن تاکید بر اهمیت محتوای این نشست مطبوعاتی، خواستار افشای نام و عنوان شغلی فرد یا افرادی شده است که خواستار حذف بخش یا بخشهایی از این ویدئو شده‌اند.

وزارت امور خارجه آمریکا حذف بخشی از ویدیوی نشست مطبوعاتی این وزارتخانه درمورد ایران در سال 2013 را تایید کرده است اما تاکنون اعلام نکرده است که این اقدام به درخواست چه کسی صورت گرفته است.

 منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + پانزده =

دنبال کنید @ اینستاگرام