مرد ۳۴ ساله بر اثر صاعقه‌زدگی جان باخت

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی خراسان‌جنوبی گفت: عصر امروز یک مرد ۳۴ ساله در روستای تخویج درمیان دچار صاعقه‌زدگی شد که به‌رغم تلاش کادر اورژانس متاسفانه در بیمارستان اسدیه جان باخت.

موبنا – علی دل‌خروشان اظهار داشت: عصر دیروز حادثه صاعقه زدگی در روستای تخویج شهرستان درمیان به مرکز پیام اورژانس 115 این شهرستان اعلام شد که بلافاصله آمبولانس 115 اسدیه به محل حادثه اعزام شد.

وی افزود: این حادثه 4 مصدوم داشت که در حین کار ساختمانی دچار صاعقه‌زدگی شده بودند، یکی از مصدومان فردی 34 ساله‌ای بود که دچار سوختگی شدید و ایست قلبی تنفسی شده بود.

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی خراسان جنوبی بیان کرد: بلافاصله پس از رسیدن تکنسین‌های اورژانس احیاء قلبی ریوی پیشرفته آغاز و مصدوم به بیمارستان خاتم‌الانبیاء اسدیه اعزام شد که متأسفانه علی‌رغم تلاش عوامل اورژانس و کادر درمانی مصدوم برنگشت و جان باخت. وضعیت عمومی 3 مصدوم دیگر این حادثه مطلوب گزارش شده است.

دل‌خروشان با اشاره به اینکه بیشتر قربانیان صاعقه زدگی افرادی هستند که در محیط‌های باز کار می‌کنند، توصیه کرد: در مواقعی که آب و هوا نامساعد است و احتمال رعد و برق وجود دارد بهتر است از منزل خارج نشوند.

وی همچنین توصیه کرد: در صورتی که در مکانی هستند که سرپناهی برای مراقبت از خود ندارند، به زیرِ کوتاه‌ترین درختی که در اطرافشان است، رفته و اگر در اتومبیل هستند از آن پیاده نشوند و از پوشیدن لباس‌ و کفش خیس و قرار گرفتن در کنار اجسام فلزی پرهیز کنند.

 منبع: تسنیم 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − یک =

دنبال کنید @ اینستاگرام