فقط 20 درصد کاربران تمایل به خرید تبلت جدید دارند

بازار جهانی رایانه‌های لوحی با سرعت کم به جلو حرکت می‌کند و طی یک سال گذشته از محبوبیت این دستگاه الکترونیکی همراه کاسته شده است. مراکز تحقیقاتی با این روند آینده روشنی را برای تبلت‌ها در نظر نگرفته‌اند.

موبنا، رضا خواجه‌وند – البته باید توجه داشت که عمر بازار جهانی تبلت‌ها رو به اتمام نیست و این دستگاه همچنان به حیات خود ادامه می‌دهد. بسیاری از کاربران جهانی همچنان تمایل دارند گشت‌وگذارهای اینترنتی، تماشای فیلم، انجام بازی‌های ویدیویی، ارتباط با دوستان و حتی فعالیت‌های تخصصی‌تر را در تبلت‌ها انجام دهند.

با این وجود به نظر شما چند درصد از کاربران جهانی این روزها تمایل به خرید رایانه لوحی دارند و این دستگاه چقدر مورد توجه آنها قرار می‌گیرد؟ برای مشخص شدن این وضعیت یک نظرسنجی جهانی انجام شده است.

tablet1

در این نظرسنجی آنلاین 1600 نفر شرکت کردند و یک پنجم آنها گفتند که رایانه لوحی ندارند. همچنین مشخص شد یک‌چهارم این افراد طی سال‌های 2015 و 2016 میلادی رایانه لوحی خریداری کرده‌اند و در مقابل 24 درصد این افراد طی سال 2014 و 17 درصد آنها هم در سال 2013 تبلت خریدند. بخش دیگر این افراد معادل 13 درصد هم رایانه لوحی خود را سال 2013 خریده بودند.

از بین کاربرانی که در این نظرسنجی حضور داشتند تنها 20 درصد اعلام کردند که این احتمال وجود دارد طی سال جاری میلادی یک دستگاه رایانه لوحی برای خود خریداری کنند. در مقابل 60 درصد کاربران توضیح دادند که هیچ برنامه‌ای برای خرید تبلت جدید ندارند و 20 درصد هم گفتند هنوز در این زمینه تصمیمی نگرفته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 14 =

دنبال کنید @ اینستاگرام