امسال 1.5 میلیارد گوشی هوشمند جدید عرضه می‌شود

مرکز تحقیقاتی IDC پیش‌بینی کرده است بازار جهانی گوشی‌های هوشمند امسال 3.1 درصد رشد کند تا بر اساس آن طی سال 2016 میلادی در مجموع 1.483 میلیارد دستگاه گوشی جدید عرضه شود.

موبنا، رضا خواجه‌وند – اگرچه رقم یاد شده قابل ملاحظه به نظر می‌رسد، ولی پیش از این احتمال می‌رفت در سال 2016 میلادی رشد بازار جهانی گوشی‌های هوشمند به 5.7 درصد برسد. لازم به ذکر است که سال گذشته بازار جهانی گوشی رشد 10.5 درصدی را تجربه کرد و در سال قبل از آن هم این بازار رشد 27.8 درصدی را پیش‌رو داشت.

به هر حال پیش‌بینی شده است که امسال در مجموع 1.48 میلیارد دستگاه گوشی هوشمند جدید وارد بازار شود و با میانگین رشد سالانه 5 درصدی این رقم در سال 2020 میلادی به 1.84 میلیارد دستگاه برسد.

مرکز تحقیقاتی IDC پیش‌بینی کرده است امسال هم اندروید حاکمیت بازار جهانی گوشی‌های هوشمند را در دست می‌گیرد و گوشی‌های ارزان بیشترین محبوبیت را بین کاربران جهانی دارند. مرکز IDC همچنین گفته است در سال 2016 میلادی عرضه جهانی آیفون 2 درصد کاهش میابد.

البته این کاهش فروش برای اپل موقتی خواهد بود. زیرا گوشی 4 اینچی آیفون SE بار دیگر به بازار گوشی‌های هوشمند اپل رونق می‌دهد و قراردادهای این شرکت با چین می‌تواند بار دیگر موفقیت آن در بازار را تضمین کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + دوازده =

دنبال کنید @ اینستاگرام