آسیایی‌ها بیش از بقیه نرم‌افزار مسدودسازی آگهی روی گوشی خود نصب می‌کنند

شرکت اپل از سال گذشته قابلیت مسدودسازی آگهی‌های تبلیغاتی در مرورگر Safari را برای سیستم عامل iOS 9 عرضه کرد و گوشی‌های اندرویدی امروزی نیز به صورت پیش‌فرض همراه با سیستم‌های مسدودکننده آگهی عرضه می‌شوند.

موبنا، رضا خواجه‌وند – دو مرکز PageFair و Priori Data به تازگی مطالعه مشترکی انجام دادند تا مشخص شود میزان تمایل کاربران برای استفاده از سیستم‌های مسدودکننده آگهی‌های تبلیغاتی چقدر است.

بخش اعظم کاربرانی که سیستم‌های مسدودکننده آگهی‌های تبلیغاتی یا همان ad-block را مورد استفاده قرار می‌دهند ساکن منطقه آسیا و آسیا-پسیفیک هستند. کشور چین به تنهایی 159 میلیون کاربر را شامل می‌شود که قابلیت مسدودسازی آگهی‌ها را روی گوشی خود فعال کرد‌ه‌اند.

adblock-ios1

در هند نیز شرایط به صورت مشابه دنبال می‌شود و 122 میلیون نفر از کاربران آن فرآیند مذکور را انجام می‌دهند. در مقایسه با این رقم، تنها 2.3 میلیون نفر از کاربران موبایلی در آمریکا نرم‌افزارهای مسدودسازی آگهی‌های تبلیغاتی را به کار می‌گیرند.

این مسئله نشان می‌دهد بیش از یک‌سوم صاحبان گوشی‌های هوشمند در مناطق مذکور نرم‌افزارهای مربوط به مسدودسازی آگهی‌های تبلیغاتی را به کار می‌برند. یکی از کارشناسان گفت دلیل اصلی کاربران برای استفاده از نرم‌افزارهای مذکور این است که پهنای باند آنها برای نمایش آگهی‌های تبلیغاتی گرفته نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − 7 =

دنبال کنید @ اینستاگرام