تابستان با یک شرط خاموش نمی‌شود

مدیریت شبکه وظیفه اصلی مدیریت کلان برق کشور است و امسال براساس تمهیدات در نظر گرفته شده ،مدیریت مصرف کلید اصلی این مدیریت‌ درنظر گرفته شد.

موبنا – آرش کردی – مدیر عامل توانیر – با بیان این مطلب درباره راه‌های مدیریت بحران خاموشی گفت: هر سال در آستانه پیک وضعیت شبکه و شاخص‌ها به صورت کامل مورد بررسی قرار می‌گیرد و براساس گزارشی که مدیران ارشد شبکه ارائه داده‌اند، شاخص‌های راهبردی صنعت برق بهبود پیدا کرده است.

وی با اشاره به کنترل فرکانس، کاهش حوادث، ضریب عملکرد حفاظتی شبکه اظهار کرد: با توجه به رشد مصرف در فصل تابستان و پیش‌بینی‌های صورت گرفته در این زمینه جلسات متعددی با وزیر نیرو برای مدیریت پیک برگزار شده است تا بتوان نقطه ضعف‌های موجود را قبل از وقوع پیک برطرف کرد.

مدیر عامل توانیر با بیان این‌که برای عبور از پیک سال 1395 آمادگی کامل وجود دارد، ادامه داد: خاموشی به دو علت است کمبود در تولید و یا افزایش بیش از حد مصرف و همچنین حوادث ناخواسته به وقوع می‌پیوندد.

کردی گفت: حوادث ناخواسته در هر زمانی ممکن است اتفاق بیفتد، اما خسارت ناشی از آن به صورت مقطعی و جزیی است.

به گفته وی در خاموشی ناشی از تولید اتکاء اصلی ما که مدیریت مصرف است که در این حوزه نیز پیش‌بینی شده که مشترکین همکاری خوبی با ما داشته باشند.

او با اشاره به مفهوم مدیریت مصرف اظهار کرد: این عبارت به این معنا نیست که از حجم تولید و یا رفاه عمومی جامعه کاسته شود، بلکه می‌خواهیم بار مصرف را در زمان پیک به زمان غیرپیک انتقال دهیم.

کردی با بیان این‌که امید ما به مدیریت مصرف است، گفت: بسته به میزان همکاری مشترکین امیدواریم بتوانیم تابستان را بدون چالش سپری کنیم.

 منبع: ایسنا 
Tag

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − دو =

دنبال کنید @ اینستاگرام