دادستان کل سابق ایالات متحده:

اسنودن با افشاگری‌هایش به مردم خدمت کرد

اریک هولدر دادستان کل سابق ایالات متحده که زمانی به شدت تلاش می‌کرد ادوارد اسنودن را به زندان بیندازد، حالا می‌گوید وی با افشاگری‌هایش به عموم مردم خدمت کرده است.

موبنا – به گزارش سی ان ان، هولدر کماکان معتقد است اقدام اسنودن در زمینه افشای اسناد محرمانه و طبقه بندی شده نامناسب و غیرقانونی بوده، اما حالا و یک سال بعد از پایان دوره خدمتش او معتقد است افشاگری اسنودن خدمت به عموم مردم بوده، زیرا موجب بحث عمومی (در مورد امنیت سایبر) و تحولاتی ضروری شده است.

دادستان کل سابق آمریکا حتی معتقد است اسنودن مستحق گذراندن مدت زمان اندکی در زندان است، زیرا اقدامات او مفید بوده است. بنابراین قاضی پرونده وی در زمان صدور حکم زندان برای اسنودن باید به مفید بودن بحث هایی که در سطح ملی پس از کار او به راه افتاد هم بیندیشد.

وی در عین حال تاکید دارد که انتشار اسناد طبقه بندی شده آژانس امنیت ملی آمریکا به منافع آمریکا آسیب زد و ماموران و کارکنان دولت را به خطر انداخت.

اسنودن قبلا بارها تاکید کرده که حاضر به بازگشت به آمریکا و حضور در جلسات محاکمه عادلانه است، اما به نظر می رسد دولت ایالات متحده تمایلی به گفتگو با وی و فرصت دادن به او برای حضور در یک محکمه عادلانه را ندارد.

 منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =

دنبال کنید @ اینستاگرام