عرضه ربات با صورت لمسی (+ویدئو)

شرکت ایسوس در جریان برگزاری نمایشگاه کامپیوتکس در تایوان ربات خانگی 599 دلاری با صورت حساس به لمس دست انسان عرضه کرده است.

موبنا – به گزارش پی سی ورلد، این ربات که زنبو نام گرفته یک دستیار شخصی است که می تواند از افراد کهنسال مراقبت کند یا برای بچه ها داستان بخواند.

این ربات شصت سانتیمتری با چرخ هایی که دارد، به راحتی به اطراف حرکت می کند و نمایشگری دارد که قادر به نشان دادن چهره ای خندان و برقراری تماس های ویدئویی و همین طور نمایش فیلم و فایل های ویدئویی است.
p1090998-100663632-large
جانی شین رییس شرکت ایسوس با نمایش این ربات در جریان برگزاری یک کنفرانس خبری در شهر تایپه به آن چند فرمان صوتی داد و از ربات یاد شده خواست تا در حین گشت زنی در برابر حضار به سوالات وی پاسخ دهد.

سپس این ربات به سوالی در مورد توان خود برای عکاسی پاسخ داد و از خود و حضار در صحنه عکس سلفی گرفت. هنوز مشخص نیست زنبو چه زمانی برای فروش عرضه می شود. جانی شین اظهار امیدواری کرد با توجه به افزایش جمعیت کهنسال در ژاپن این ربات وظایف مهمی را بر عهده بگیرد و با امکان پذیر کردن استفاده از شبکه های اجتماعی با فرامین صوتی و برقراری تماس های تلفنی ویدئویی به کاهش شکاف بین نسلی کمک کند.

همراه با این ربات یک دستبند هوشمند عرضه می شود که در صورت افتادن یا وقوع مشکل برای یک فرد کهنسال از طریق یک برنامه تلفن همراه به اقوام و خویشاوندان وی هشدار می دهد. این ربات قابلیت روشن و خاموش کردن لامپ ها، تلویزیون و کنترل دیگر لوازم خانگی را هم خواهد داشت.

 منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − یک =

دنبال کنید @ اینستاگرام