سازمان ETC پیشنهاد راهبری صادرات برق ایران به اروپا را ارائه داد

در حاشیه برگزاری یازدهمین همایش بین المللی انرژی ایران، دبیر کل سازمان منشور انرژی (ECT) پیشنهاد راهبری صادرات برق ایران به اروپا را به وزارت نیروی ایران تقدیم کرد و خواستار همکاری با ایران در این زمینه شد.

موبنا – یازدهمین همایش بین المللی انرژی ایران امروز با حضور وزیر نیروی ایران و دبیر کل منشور انرژی آغاز به کار کرد. در حاشیه روز اول این همایش دو روزه، «Urban Rusnak» دبیر کل سازمان منشور انرژی (ECT) پیشنهاد راهبری صادرات برق ایران به اروپا را به وزارت نیروی ایران تقدیم کرد و خواستار همکاری با ایران در این زمینه شد.

«حمید چیت چیان» وزیر نیروی ایران در خصوص این پیشنهاد گفت: هنوز طرح مشخصی برای صادرات برق به اروپا تدوین نشده است اما امروز دبیرکل منشور انرژی پیشنهاد کرد تا این سازمان عهده دار صادرات برق از ایران به کشورهای اروپایی شود و به انجام مذاکره های لازم بپردازد.

این عضو کابینه دولت خاطرنشان کرد: در چارچوب معاهدات و فراهم شدن زیرساخت های لازم، قابلیت صادرات مقادیر زیادی گاز و برق به کشورهای اروپایی وجود دارد که باید در این خصوص برنامه ریزی های جامعی مبتنی بر مطالعات گسترده انجام گیرد.

وزیر نیرو تصریح کرد: مطمئنا از همکاری های این سازمان در زمینه توسعه تجارت انرژی کشور استفاده خواهیم کرد و پیشنهاد ECT برای همکاری در زمینه صادرات برق ایران به اروپا بررسی خواهد شد.

 منبع: تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 3 =

دنبال کنید @ اینستاگرام