عارف هم نیاید،خودم نامزد ریاست می‌شوم!

در حالی که گمانه‌زنی‌ها نشان از در اکثریت بودن اصولگرایان در مجلس دهم و ریاست علی لاریجانی بر این مجلس با رای اکثریت قاطع منتخبان ملت دارد عارف از وظیفه خود برای شرکت در انتخابات هیئت رئیسه سخن گفته و کواکبیان نیز تهدید کرد اگر عارف نیاید نامزد ریاست مجلس خواهد شد!

موبنا – امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی منتخب مشهد در مجلس دهم در این راستا گفت: از لحاظ آماری آنچه از بیرون مجلس گفته‌شده است و هنوز نمی‌توان برخی از این موارد را تأیید کرد روی کاغذ آقای لاریجانی جلوتر از آقای عارف است. تخمین زده می‌شود که حدود 180 الی 200 نفر طرفدار دکتر لاریجانی هستند و 80 الی 90 نفر نیز طرفدار آقای عارف. جمع‌بندی مستقلین و اصولگرایان این است که به آقای لاریجانی رأی بدهند و بر این اساس انتخاب آقای عارف به ریاست مجلس را ضعیف می‌دانم.

وظیفه‌ام در این دوره رقابت برای ریاست مجلس است

با وجودی که نمایندگان منتخب مجلس دهم و کارشناسان از ضعیف بودن احتمال پیروزی عارف در انتخابات هیئت رئیسه سخن می‌گویند وی در مصاحبه‌ای از وظیفه خود برای حضور قاطع در این رقابت سخن گفت.

محمد رضا عارف در این رابطه اظهار داشت: ما از ابتدا به دنبال تعامل بودیم و فکر می‌کنیم می‌توانیم با تعامل یک مدیریت مشترک را در مجلس دنبال کنیم که در هیچ زمینه‌ای به رودررویی در مجلس ختم نشود.

وی ادامه داد: البته درباره انتخاب رئیس ما تقریباً از این مرحله عبور کردیم و برای تعامل به نتیجه نرسیدیم. یعنی در واقع جلسه‌ای تشکیل نشد. شاید دو طرف می‌توانستند برای ریاست در یک فضای صمیمی رقابت کنند. ما الان هم آمادگی داریم غیراز پست ریاست که ان‌شاءالله صحن علنی مجلس حرف آخر را می‌زند، برای بقیه پست‌ها بتوانیم به صورت تعاملی جلو برویم که همه جریانات تأثیرگذار در مجلس احساس کنند که می‌توانند در مدیریت مجلس مشارکت کنند.

عارف با اشاره به کنار کشیدن خود از انتخابات ریاست جمهوری سال 92 تصریح کرد: گاهی رفتاردرست در ماندن است و گاهی در کنار کشیدن که انسان باید در زمان مناسب تشخیص صحیح و درست در این زمینه داشته باشد. به همان دلیلی که در 92 آن اتفاق افتاد، امروز هم می‌گوییم که در ادامه همان مسیر و همان راه محکم باید جلو بیاییم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا باز هم مثل گذشته، گذشت خواهد کرد؟ گفت: اولاً گذشت نیست، بلکه وظیفه است. وظیفه دکتر عارف در این دوره حضور جدی به عنوان کاندیدای ریاست مجلس است.

عارف همچنین درباره شایعاتی مبنی بر حمایت دولت از ریاست لاریجانی با وجود تکذیب‌های مکرر سخنگوی دولت تاکید کرد: دولت خودش نباید دخالت کند چون دولت ما دولت حزبی نیست و انتظاری هم که ما از دولت داشته‌ایم همیشه همین بوده است. دولت در انتخابات نیز صادقانه خوب عمل کرد و از هیچ جریانی حمایت نکرد.

وی تصریح کرد: نباید این تلقی ایجاد شود که دولت در تعیین مدیریت مجلس نقش‌آفرینی می‌کند و توقع ما این است که به خصوص در روزهای آینده، دوستان توجه کنند و رفتار و موضع‌گیری‌هایشان به گونه‌ای نباشد که انگار از یک جریان حمایت می‌کنند.

عارف هم نیاید خودم نامزد ریاست می‌شوم!

مصطفی کواکبیان منتخب مردم تهران در مجلس و دبیرکل حزب مردم‌سالاری نیز عصر پنجشنبه در مجمع عمومی جوانان حزب اراده ملت تهران با تاکید بر اینکه باید در ترکیب هیئت رئیسه مجلس تغییر ایجاد شود، گفت: سخت است آنهایی که 8 سال بالا بودند یکباره بیایند پایین بنشینند.

وی خاطرنشان کرد: من قبلاً هم گفته‌ام اگر آقای عارف برای ریاست مجلس کاندیدا نشود من خودم حتماً کاندیدای ریاست خواهم شد.

کواکبیان در پایان به طرح فراکسیون امید برای هیئت رئیسه مجلس در صورت کسب ریاست مجلس پرداخت و گفت: ما ضوابطی را برای هیئت رئیسه نوشته‌ایم که از 12 نفر عضو هیئت رئیسه 2 نفر زیر 40 سال و 2 نفر نیز از بانوان باشند

 منبع: روزنامه کیهان 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + سیزده =

دنبال کنید @ اینستاگرام