ابتکار داعش برای جذب تروریست‌های گربه دوست!

یک مسئول آمریکایی هشدار داد که گروه تروریستی "داعش" برای جذب تروریست های احتمالی از طریق اینترنت، از علاقۀ عمومی به مردم به گربه ها استفاده می کند.

موبنا – العالم:”جان کارلن “، معاون دادستان ایالات متحده، ضمن هشدار دربارۀ تلاش “داعش” برای جذب عناصر افراط گرا گفت: «اعضای داعش در عراق و سوریه به فروش گربه معروف شده اند و عکس های زیادی از خود با گربه دراینترنت منتشر می کنند».

داعشی  با گربه

کارلن، که اکنون برای دیدار با  کارشناسان امنیت ملی انگلستان  و بررسی راههای مبارزه با تبلیغات داعش در انگلستان حضور دارد، با اشاره به سوء استفاده این گروه تروریستی از گربه ها برای جذب نیرو افزود: «عناصر داعش تصاویری از خود منتشر می کنند که در آن در یک دست گربه و در دست دیگر تفنگ دارند».

شبکۀ “سومریه نیوز” به نقل از کارلن افزود: «آنها همچنین با محصولات نوتلا ( یک برند تولید کنندۀ شکلات) عکس می اندازند و بین بچه ها شیرینی پخش می کنند تا در ظاهر اینگونه نشان دهند که زندگی مسالمت آمیزی در مناطق تحت سیطره شان در جریان است».

داعشی گربه دوشت

کارلن با اشاره به اینکه «کارگردانان فیلم های هالیودی و طراح های تبلیغاتی مدرن ترین سلاح ها برای جنگ با داعش هستند»، از کارشناسان صنعت فیلم سازی، شرکت های تبلیغاتی خواست برای غلبه بر چنین پیام هایی دیدگاههای جایگزینی ارائه دهند.

داعش که مرکز فعالیت آن در عراق و سوریه است، یک گروه تروریسستی با عقاید وهابی است که در سایۀ حمایت کشورهای مرتجع حاشیۀ خلیج فارس و برخی دولت های غربی شکل گرفته است.

 منبع: فردا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − هشت =