نخستین نمایشگر موبایلی سامسونگ با کیفیت 4 هزار پیکسل

اوایل هفته گذشته سامسونگ در کنفرانس Display Week که در شهر سانفرانسیسکو برگزار شد، نمونه اولیه از یک نمایشگر موبایلی 5.5 اینچی با کیفیت 4 هزار پیکسل را به نمایش گذاشت.

موبنا، رضا خواجه‌وند – این نمایشگر کوچک به گونه‌ای ساخته شده است که تصاویر در آن با کیفیت 3840 در 2160 پیکسل به نمایش درمی‌آیند و تراکم تصویر در آن 806 پیکسل در هر اینچ مربع است. تنها برای اطلاع شما بد نیست بدانید هر دو عینک واقعیت مجازی Oculus Rift و HTC Vive تصاویر را با کیفیت 2160 در 1200 پیکسل به نمایش می‌گذارند.

هم‌اکنون مدل اولیه از نمایشگر جدید سامسونگ ساخته شده است و به همین خاطر نمی‌توان انتظار داشت در مدل بعدی Galaxy Note از آن استفاده شود. با این وجود منابع آگاه می‌گویند که مدل بعدی Galaxy Note نمایشگر 4 هزار پیکسلی دارد.

Samsung 5

هنوز به درستی مشخص نیست سامسونگ در کدام یک از محصولات خود نمایشگر 4 هزار پیکسلی را برای نخستین بار مورد استفاده قرار می‌دهد و چه زمان این اتفاق صورت می‌گیرد. ولی شرکت کره‌ای همکاری‌هایی را با Oculus به عنوان یکی از شرکت‌های زیرمجموعه فیسبوک آغاز کرده است و بر این اساس می‌توان در آینده نزدیک شاهد عینک‌های واقعیت مجازی با کیفیت 4 هزار پیکسلی بود.

«ویل میسون» مدیر مرکز UploadVR که نمایشگر 4 هزار پیکسلی سامسونگ را از نزدیک مورد آزمایش قرار داده است در این خصوص توضیح داد که این فناوری با آنچه که کاربران تاکنون تجربه کرده‌اند کاملا متفاوت است و در واقع می‌توان کنتراست، کیفیت و وضوح تصویر را به صورت کاملا متفاوت در آن مشاهده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =

دنبال کنید @ اینستاگرام