چینی‌ها نخستین گوشی منعطف جهان را دور دستان شما می‌پیچند

به زودی نخستین گوشی هوشمند جهان که واقعا انعطاف‌پذیر است و به راحتی می‌توانید آن را خم کنید، توسط یک شرکت گمنام چینی موسوم به Moxi وارد جهان خواهد شد.

موبنا، رضا خواجه‌وند – در زبان چینی نام این شرکت «مو-شی» خوانده می‌شود و کلمه مذکور مخفف عبارت گوشی انعطاف‌پذیر است. این گوشی هوشنمد از نوعی ماده موسوم به گرافن ساخته شده است که ماه گذشته برای نخستین بار به عنوان باریک‌ترین، سبک‌ترین، قوی‌ترین، رسانا‌ترین و شفاف‌ترین ماده ساخته شده توسط دانشمندان معرفی شد.

گوشی هوشمند ساخته شده توسط شرکت Moxi به واسطه بهره‌مندی از گرافن می‌توانند مانند ساعت مچی دستبند به دور دست بسته شود و سپس کاربر آن را از حالت مذکور خارج کند تا مانند یک گوشی هوشمند معمولی در دست بگیرد.

Moxi's flexible phone  (1)

گوشی هوشمند Moxi امسال با نمایشگر سیاه-سفید وارد بازار می‌شود و پیش‌بینی شده است مدل پیشرفته‌تر آن با نمایشگر رنگی سال 2018 به دست کاربران جهانی برسد.

Moxi's flexible phone  (2)

قرار است این گوشی هوشمند به عنوان نخستین گوشی انعطاف‌پذیر جهان تا پایان سال جاری با قیمت 760 دلار وارد بازار جهانی شود. مدل اولیه آن که هنوز نامگذاری نشده است هم‌اکنون مورد استفاده قرار می‌گیرد. در مرحله نخست 100 هزار دستگاه از این گوشی هوشمند تا پایان سال جاری میلادی وارد کشور چین می‌شود.

Moxi's flexible phone  (3)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =

دنبال کنید @ اینستاگرام