یک‌چهارم بازار جهانی گوشی در دستان سامسونگ

سامسونگ در سه ماه نخست سال جاری میلادی 81.186 میلیون دستگاه گوشی هوشمند در بازار جهانی فروخت و به گفته گارتنر، با این اتفاق سهم خود از بازار جهانی گوشی‌های هوشمند را به 23 درصد رساند تا همچنان به عنوان بزرگترین گوشی‌ساز در جهان معرفی شود.

موبنا، رضا خواجه‌وند – برای این دوره زمانی سه ماهه شرکت سامسونگ رشد 7.9 درصدی در فروش گوشی‌های خود را تجربه کرد و بر اساس آمارهای موجود، این شرکت کره‌ای در مدت مشابه سال قبل موفق به فروش 81.122 میلیون دستگاه گوشی هوشمند شده بود.

گارتنر شرکت اپل را در جایگاه دوم بزرگترین تولیدکنندگان گوشی هوشمند در بازار جهانی قرار داد و البته اعلام کرد سهم اپل از 17.9 درصد در مدت مشابه سال قبل به 14.8 درصد رسیده است. در این دوره زمانی سه ماهه میزان فروش گوشی‌های اپل نسبت به سه ماه نخست سال 2015 میلادی کاهش 14.8 درصدی را تجربه کرد.

samsung  (2)

این نخستین باری بود که برای یک دوره زمانی سه ماهه کاهش فروش گوشی‌های هوشمند آیفون در بازار جهانی ثبت شد. در این فصل اپل موفق شد 51.629 میلیون دستگاه آیفون را در جهان به فروش برساند.

برای این دوره زمانی که بین ماه‌های ژانویه تا مارس 2016 بود، سه شرکت چینی موفق شدند رتبه‌های سوم، چهارم و پنجم را از آن خود کنند. نام این شرکت‌ها به ترتیب هوواوی، Oppo و شائومی بود.

در این دوره زمانی Oppo بیشترین موفقیت را از آن خود کرد و توانست میزان فروش گوشی‌های هوشمند خود نسبت به مدت مشابه سال قبل را 145 درصد بیشتر کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 17 =

دنبال کنید @ اینستاگرام