در کدام کشورها آیفون از همه‌جا گران‌تر است؟

برزیلی‌ها آیفون 600 دلاری را 930 دلار می‌خرند

در دنیای امروزی دستگاه‌های الکترونیکی ساخت یک شرکت با قیمت واحد در سراسر جهان فروخته می‌شوند. ولی برای محصولات اپل این قانون رعایت نمی‌شود.

موبنا، میثم لطفی – واقعیت این است که وضعیت اقتصادی بازارها، نوسانات نرخ ارز، و میزان درخواست کاربران در مناطق جغرافیایی مختلف برای خرید گوشی هوشمند می‌تواند باعث افزایش یا کاهش قیمت آن شود و ساکنان برخی کشورها مجبور شوند یک محصول واحد را گران‌تر از قیمتی که برای آن در نظر گرفته شده است تهیه کنند.

گزارش جدید منتشر شده از سوی بانک Deutsche Bank یک مدل واحد از گوشی هوشمند آیفون در نقاط مختلف جهان با قیمت‌های متفاوت فروخته می‌شود و همین مسئله باعث ناخرسندی کاربران شده است.

iphone (1)

در این گزارش فروش گوشی هوشمند آیفون 6 در نقاط مختلف جهان طی چند سال اخیر مورد بررسی قرار گرفته است. جدول منتشر شده از سوی این بانک قیمت آیفون 6 در کشورهای مختلف را مبتنی بر دلار آمریکا محاسبه کرده است تا نشان دهد کدام کاربران مجبورند این کالا را گران‌تر بخرند.

در حالی که ساکنان برخی کشورها آیفون را 10 تا 20 درصد گران‌تر از آمریکا می‌خرند،‌ در برخی کشورها این گوشی هوشمند بسیار گران‌تر فروخته می‌شود. به عنوان مثال، در کشور برزیل آیفون بالاترین قیمت را دارد و کاربران می‌بایست برای خرید گوشی هوشمندی که در آمریکا با قیمت 600 دلار فروخته می‌شود، 930 دلار بپردازند.

برزیل، اندونزی، سوئد، هند و ایتالیا پنج کشوری هستند که آیفون در آنها نسبت به دیگر کشورهای جهان گران‌تر فروخته می‌شود. آیفون 6 در پنج کشور مذکور هم‌اکنون با قیمت 931، 865، 796، 784 و 766 دلار فروخته می‌شود.

لیست دیگر کشورهایی که آيفون را گران‌تر از بقیه نقاط جهان می‌فروشند به ترتیب زیر اعلام شده است: دانمارک، فنلاند، بلژیک، هلند، اسپانیا، فرانسه، آلمان، استرالیا، نیوزیلند، روسیه، چین، کانادا، مالزی، مکزیک، و فیلیپین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + دو =

دنبال کنید @ اینستاگرام