درآمد مخابرات یزد از تلفن ثابت کاهش یافت‌‌

مدیرعامل مخابرات استان یزد با اشاره به اینکه درآمد مخابرات یزد از تلفن ثابت کاهش یافت، گفت: ضریب نفوذ تلفن ثابت در یزد ۱۱ واحد بالاتر از متوسط کشوری است.

موبنا -محمدمهدی مقوم در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، در ارتباط با عملکرد مخابرات استان یزد اظهار داشت: در بخش تلفن ثابت حدود 633 هزار ظرفیت سوئیچ داریم که توسط 150 مرکز تلفن شهری و روستایی فعالیت دارند.

وی افزود: استفاده از تلفن ثابت در چندسال گذشته به شدت کاهش یافته و درآمدهای مخابرات از این بخش در حال کم شدن است و متوسط درآمد هر تلفن ثابت سال گذشته حدود 4800 تومن بود و امسال به 4200 تومان رسیده است.

مقوم خاطرنشان کرد: این موضوع نشان دهنده این است که استفاده از تلفن همراه افزایش پیدا کرده و مردم با وجود هزینه های بالاتر تلفن همراه، استفاده از آن را نسبت به تلفن ثابت بیشتر ترجیح می دهند.

مدیرعامل شرکت مخابرات استان یزد بیان کرد: ضریب نفوذ تلفن ثابت در استان یزد عدد 49 است یعنی به ازای هر 100 نفر جمعیت در استان یزد، 49 خط تلفن ثابت مشغول به کار است.

وی ادامه داد: متوسط کشوری الان در این زمینه 38 است و ما 11 واحد از متوسط کشوری بالاتر هستیم، بعضی از استانها حتی تا 35 و 34 هم در این زمینه هستند.

مقوم تصریح کرد: با وجود اینکه استفاده از تلفن ثابت در استان یزد کاهش پیدا کرده و مردم به سمت تلفن همراه رفته‌اند، اما باز هم این عرصه نیازمند توسعه است.

 منبع: تسنیم 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 − 2 =

دنبال کنید @ اینستاگرام