پس از چین

هند، مقصد بعدی مدیرعامل اپل

ممکن است فروش گوشی‌های هوشمند در آمریکا، اروپا و سایر بازارهای دیگر کند شده باشد اما در هند، چشم‌انداز فروش یک میلیارد دستگاه جدید وجود دارد و عجیب نیست که مدیرعامل شرکت اپل اولین سفرش را به این کشور ترتیب داده است.

موبنا -به گزارش بلومبرگ، بنا به تحقیقات در پنج سال آینده یک میلیارد گوشی هوشمند به فروش می‌رسد. از آنجایی که بازار چین بیشتر اشباع می‌شود و مردم در سراسر جهان کمتر گوشی خود را ارتقا می‌دهند، اپل، سامسونگ و سایر فروشندگان مشتاق هستند به بازار متوسط هند روی آورند که پیش‌بینی شده در سال 2020 به 200 میلیون افزایش یابند.

نشانه‌هایی از این رشد انفجار در مصرف در سه ماهه اول سال جاری پدید آمد، هنگامی که اپل گزارش داد در شرایطی که فروش آیفون در سطح جهانی برای اولین بار کاهش یافته، فروشش در هند 56 درصد رشد داشته است.

اپل قصد دارد که اولین فروشگاه خرده‌فروشی خود را در این کشور باز کند. فرصتی عظیم برای هر بازیکن در زنجیره ارزش تلفن همراه وجود دارد، در شرایطی که دومین بازار بزرگ حجیم هنوز هم در حال رشد است، در حالی که تقاضا گوشی‌های هوشمند در بقیه جهان کاهش یافته است. یکی از مدیران تحقیقاتی در گزارش خود می‌نویسد: هند، چین بعدی است.

اپل زنجیره‌ای از 33 مغازه در چین دارد که یک چهارم درآمد این شرکت را در سه ماهه قبل شامل شده است. سفر کوک به هند پس از سفر او به چین برای مذاکرات است در حالی که اپل یک میلیاد دلار سرمایه‌گذاری کرده است.

یکی از موانع پیش روی اپل در هند، قیمت است. مصرف‌کنندگان در هند حاضر نیستند برای گجت‌های بازار هزینه آن‌چنانی صرف کنند. در حالی که مقرون به صرفه ترین گوشی هوشمند اپل، آیفون SE است که از 399 دلار شروع می‌شود، پیش‌بینی شده که متوسط قیمت فروش گوشی در هند از 135 دلار در سال 2014 به 102 دلار در سال 2018 برسد که کمتر از نصف میانگین جهانی است.

 منبع: ایسنا 
Tag

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =

دنبال کنید @ اینستاگرام