در تودیع و معارفه رییس صداوسیما چه گذشت؟

مراسم تودیع و معارفه رییس سازمان صداوسیما با حضور رییس مجلس و جمع دیگری از مسؤولان کشوری و اهالی رسانه ملی آغاز شد.

موبنا – در این مراسم حکم مقام معظم رهبری رسما به علی‌عسکری اهدا و از تلاش‌های محمد سرافراز قدردانی شد.

حجت‌الاسلام رسول محلاتی به نمایندگی از حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی – رییس دفتر مقام معظم رهبری – حکم رهبری را قرائت و به عبدالعلی علی‌عسکری اهدا کرد.

در این مراسم محمد سرافراز با ارائه گزارشی از اقدامات 18 ماهه‌ی خود در سمت ریاست سازمان صداوسیما خاطرنشان کرد: سازمان صداوسیما در این مقطع با مسائل زیادی هم در حوزه گفتمانی، هم مسائل سیاسی و هم مسائل فرهنگی و رسانه‌ای دست به گریبان است؛ این چالش‌ها همچنان ادامه دارد و مدیر صحیحی همچون آقای علی‌عسکری از عهده‌ی آن برخواهد آمد.

رییس سابق سازمان صداوسیما در بخش دیگری از صحبت‌هایش خطاب به حاضران، به خاطر قصورهایی که در دوره ریاستش در سازمان صداوسیما اتفاق افتاد، طلب عفو کرد.

عبدالعلی علی‌عسکری هم در اولین سخنرانی رسمی خود در مقام رییس سازمان صداوسیما، از تعامل رسانه ملی با قوای سه‌گانه کشور خبر داد و بر «استفاده از تمامی نیروهای کارآمد صداوسیما» و همچنین «توجه به نیاز مخاطبان» تاکید کرد.

او سپس وظایفی که از این پس بر دوش صدا و سیما خواهد بود را اینگونه برشمرد: عمق بخشی به تولیدات رسانه‌ای، تعمق بر دین‌باوری ،‌ مواجهه هنرمندانه با موضوعات اجتماعی‌، نگاه محبت‌آمیز به مخاطبان،‌ تولیدات فاخر و هنرمندانه و پر جاذبه‌ و پاسخگویی به نیاز مخاطبان،‌ تولید، انتقال و انتشار صدا و تصویر با کیفیت بالا.

در مراسم تودیع و معارفه رییس سازمان صداوسیما، علی‌اصغر پورمحمدی – معاون سیما – در ابتدا اعلام کرد که قرار نبوده است در این مراسم سخنرانی کند.

او سپس در بخشی از صحبت‌هایش خاطرنشان کرد:‌ آقای سرافراز یک پدیده بود؛ همان‌طور که آقای علی‌عسکری یک پدیده است. آقای ضرغامی هم پدیده بودند و هستند.

معاون سیما در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به تغییرات ساختاری صداوسیما در دوره ریاست محمد سرافراز، تصریح کرد: یکی از دلایلی که ایشان در اجرا و عمل ناکام ماندند، این بود که می‌خواستند چند کار را با هم انجام بدهند. این در حالی است که ما در کشور ملاحظات بسیاری داریم و نمی‌توان یک دفعه انقلاب کرد. ایشان نتوانستند این چند کار را با هم انجام دهند و شاید ما مدیران به عنوان معاونان ایشان یاران خوب و لایقی نبودیم که ایشان را همراهی کنیم.

علی لاریجانی، رییس مجلس از دیگر سخنرانان مراسم تودیع و معارفه رییس سازمان صدا و سیما بود که در سخنانی مطرح کرد: تاسف می‌خوریم عمر مدیریتی آقای سرافراز کوتاه بود؛ چرا که ایشان باهوش و آشنا به مسائل رسانه بودند.

او همچنین به عملکرد سازمان صدا وسیما در پرداختن به مبحثی چون برجام اشاره کرد و گفت: خوب است سازمان صدا وسیما از راه در نظر گرفتن مصلحت ملت ایران به مسائل بپردازد و آنها را به سامان برساند.

لاریجانی در بخش دیگری تصریح کرد: ممکن است برخی نظرات مخالف هم در رابطه با برجام و مذاکرات درست باشد اما با چالش درست کردن بهره‌ای نمی‌بریم و من با آن کیفیتی که در صداوسیما وجود داشت موافق نبودم.

او سپس درباره همکاری سازمان صدا و سیما با قوای سه گانه هم چنین مطرح کرد: معتقدم همه قوای سه گانه به همکاری با تلویزیون علاقه‌مند هستند و علاقه‌مند هستند که سازمان صدا و سیما موفق باشد.

در این مراسم بسیاری از هنرمندان، همچنین معاونان و مدیران جدید و قدیم صداوسیما در سالن همایش‌های جام جم حاضر بودند.

از جمله مهمانانی که می‌توان به حضور آن‌ها در این مراسم اشاره کرد علی لاریجانی، علی‌اکبر ولایتی، بیژن نوباوه، محمد صالح‌اعلا، سید رمضانعلی موسوی‌مقدم، محسن رضایی، سردار نقدی، سردار سعید منتظرالمهدی، سردار شیرازی، حسام‌الدین آشنا، حسن خجسته، نوش‌آبادی، نهاوندی، جمشید مشایخی، داود میرباقری، داریوش اسدزاده، سید محمود دعایی، جواد شمقدری، محمودرضا تخشید، محمد مسعود و محمدرضا شریفی‌نیا، سید ضیاالدین دری، علی نصریان، مسعود جعفری جوزانی، ایرج راد و … هستند.

اجرای این مراسم بر عهده محمد رحمان نظام‌اسلامی بود.

 منبع: فرارو 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + یازده =

دنبال کنید @ اینستاگرام