گذرواژه شما می تواند در چند میلی ثانیه هک شود

مشخص شده است که گذرواژه هایی مانند password تنها در 0.25 میلی ثانیه شکسته می شوند که مدت زمانی مشابه برای گذرواژه birthday نیز است.

موبنا، محمد مهدی حیدرپور – ممکن است بسیاری از ما با توجه به گذرواژه های آنلاینی که انتخاب کرده ایم خود را انسان هایی باهوش بدانیم و به افرادی که از گذرواژه هایی مانند 123456 یا password استفاده می کنند، بخندیم. اما ممکن است شما نیز گزینه هایی مانند اعداد سال تولد خود را انتخاب کرده و یا از کلمه birthdate استفاده کرده باشید که چندان امن نیستند.
در همین راستا، نتایج بررسی یک وب سایت نشان داده است که برخی گذرواژه ها می توانند توسط هکرها در مدت زمانی کمتر از یک ثانیه شکسته شوند. از آنجایی که بسیاری از مردم جهان با تهدید دسترسی اطلاعات شخصی خود توسط هکرها مواجه هستند، وب سایت Better Buys به تجزیه و تحلیل این مساله که کدام گذرواژه ها کمترین و بیشترین میزان امنیت را دارند، پرداخته است.
برای شروع، مسئولان وب سایت مذکور این که یک هکر با چه سرعتی می تواند به انواع مختلف گذرواژه بر اساس عواملی مانند طول و انواع کاراکتر موجود در آنها دست یابد را بررسی کرده اند. سپس، اعداد و ارقام به دست آمده ترکیبی تعاملی را ایجاد کرده که اجازه می دهد یک گذرواژه را تایپ کرده و مدت زمان تخمینی که یک هکر می تواند آن را بشکند را مشاهده کنید.
بر همین اساس مشخص شده است که گذرواژه هایی مانند password تنها در 0.25 میلی ثانیه شکسته می شوند که مدت زمانی مشابه برای گذرواژه birthday نیز است. در مقابل، اگر گذرواژه ای مانند malcolmturnbull را انتخاب کرده باشید 4,043 هزار سال طول می کشد تا شکسته شود و اگر عدد 2016 را نیز به انتهای آن اضافه کنید حسابی به مدت زمان لازم برای شکستن گذرواژه خود اضافه می کنید.
در نتیجه، استفاده از اعداد در گذرواژه توصیه می شود تا هرچه بیشتر امنیت آن افزایش یابد. در شرایطی که گذرواژه password تنها در 0.25 میلی ثانیه هک می شود، عبور از گذرواژه password69 می تواند به هشت سال زمان نیاز داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 4 =

دنبال کنید @ اینستاگرام