پرواز بزرگترین هواپیمای تجاری جهان

وزن آنتونوف را با وزن 7 بوئینگ 737 برابر می دانند. طول هواپیما 84 متر است که براحتی با این طول می تواند یک بوئینگ 737 را در خود جای دهد.

موبنا – آنتونوف 225 مریا یکی از راهبردی ترین هواپیماهای تجاری محسوب می شود. اهمیت این پرنده به دلیل ابعاد باور نکردنی آن است که مریا را به عنوان بزرگترین هواپیمای باربری جهان معرفی می کند. مریا در زبان اوکراینی ها به مفهوم رویا و خیال کاربرد دارد.
آنتونوف 225 به عنوان بزرگترین هواپیمای بال ثابت جهان ظرفیت 17 خدمه پروازی را دارد و وظیفه به حرکت درآوردن آن برعهده 6 موتور توربوفن قدرتمند است که مجموعا 1.5 میلیون نیوتن نیروی رانشی ایجد می کنند. این غول پرنده قابلیت جابجایی 1500 نیرو را دارد که این رکوردی بی نظیر و رویایی!(مریا) محسوب می شود. برای سوختگیری مریا که چیزی در حدود 280 تن بر وزن هواپیما اضافه می کند تقریبا 17 ساعت زمان لازم است. وزن آنتونوف را با وزن 7 بوئینگ 737 برابر می دانند. طول هواپیما 84 متر است که براحتی با این طول می تواند یک بوئینگ 737 را در خود جای دهد.
در ادامه تصاویر مروبط به پرواز یک فروند آنتونوف 225 مریا که وظیفه انتقال ژنراتور 117 تنی را برعهده داشته است در فرودگاه پرث استرالیا مشاهده می کنید.

تصاویر برخواستن مریا از فرودگاه کیف در اوکراین

 منبع: پول نیوز| نویسنده:سمیه علی اصغری

One thought on “پرواز بزرگترین هواپیمای تجاری جهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =

دنبال کنید @ اینستاگرام