خودکشی ؛ مهمتر از بدحجابی و اعتیاد

سید موسی خادمی پرداختن به خودکشی را مهم تر از بی حجابی دانست و گفت: الان خود شما بگردین ببینید شما بیشتر روی خودکشی بیشتر فکر کرده اید یا بی حجابی؟ و اگر بیشتر به حجابی فکرکرده اید یعنی اینکه از اصل مسئله امر به معروف و نهی از منکر غافل شده اید.

موبنا – خادمی در همایش تبیین و تشریح برنامه های سال ۱۳۹۵ برای امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد: شما نگاه کنید اعتیاد خیلی موضوع مهمی است و یا خودکشی، الان خودکشی در جامعه ما زیاد شده است و ما از آن دسته از استان‌هایی هستیم که رشد داریم. خادمی پرداختن به خودکشی را مهم تر از بی حجابی دانست و گفت: الان خود شما بگردین ببینید شما بیشتر روی خودکشی بیشتر فکر کرده اید یا بی حجابی؟ و اگر بیشتر به حجابی فکرکرده اید یعنی اینکه از اصل مسئله امر به معروف و نهی از منکر غافل شده اید.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد پرداختن به افزایش خودکشی در استان را مهم تر از بی حجابی توصیف کرد و گفت: خودکشی خیلی مهم تر از بی حجابی است، مثلا ۵۰،۶۰ و یا ۷۰ نفر به یک نقطه ای از زندگی رسیده اند که چاره ای جز خودکشی ندارند، آیا روی این مهم فکری، صحبتی و یا بحثی انجام شده است. خادمی پرداختن به دیگر گستره های اجتماعی را خواستار شد و تصریح کرد: دوستان دیگر بحث‌های اجتماعی را بیشتر روی کار بیاورند و این یک فرصتی است برای ما ،چون در کلان شهرها آنچنان مسائل پیچیده است که دیگر در جلسات به این شکل قابل حل نمی باشد.

خادمی در بخش دیگری از صحبت های خود با تاکید بر اثر بخشی گفت: اثر بخشی در امر به معروف و نهی از منکر بسیار مهم است و این زمانی معنا پیدا می‌کند که شما اطمینان داشته باشید که تاثیر گذار است و شما اعمالی را که می دانید بدون تاثیر است انجام ندهید. یکی از عوامل اثر بخشی عامل بودن شخص است یعنی فردی که عامل هست باید کامل باشد و جوری نباشد خودمان کاری را انجام دهیم و بگوییم برای دیگران مناسب نیست و این هم در صورت عدم پایبند بودن از مشکلات حوزه امر به معروف نهی از منکر است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره با رفتارهای آمرین به معروف و ناهیان از منکر بیان کرد:فعالیت امر به معروف و نهی از منکر به عهده ماها نیست و ماها ستاد اجرایی هستیم برای همه رفتارها یعنی باید جوری رفتار شود امر به معروف برای همه مردم است ،نه اینکه دیگران بگویند ستاد امر به معروف چه کاری انجام داده است.

سید موسی خادمی گفت: به عنوان مثال اداره آب متولی آبرسانی به منازل مردم وظیفه خاص خود را دارد اما امر به معروف وظسفه همگانی افراد است و ما تدوینگر هستیم ،کسی هم حق ندارد بگوید که چرا در امر به معروف این کار را انجام ادی هر کسی خودش باید به وظیفه خویش عمل کند.

خادمی گرایش امر به معروف و نهی از منکر به سمت دولتی را خطرناک دانست و گفت: اگر امر به معروف و نهی از منکر دولتی شد خطرناک می شود و فردا منتظر پول هستیم و می گوییم چرا انجام نشد ؟جواب می هند اعتبار نیست ،خودرو نیست، نمی دونم چی چی نیست. وی در ادامه افزود: اصلا قرار نیست خودرو در اختیار کسانی قرار دهند تا امر به معروف و نهی از منکر کنند و تشکیلاتی راه بیفتد و این تشکیلات میر کل و معاون داشته باشد در صورتیکه وظسفه ما در حد یک ستاد و پیگیری بحث امر به معروف و نهی از منکر است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد به نقش مردم در امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و عنوان کرد: اگر امر به معروف دست مردم افتاد جواب می گیریم و در دست دولت باشد به هیچ عنوان جواب نخواهیم گرفت. خادمی با تاکید بر عدم جناح بندی سیاسی و سلیقه ای در امر به معروف و نهی از منکر گفت: به هیچ وجه نباید امر به معروف و نهی از منکر در جناح بندی های سیاسی و سلیقه ای دخالت داشته باشد و مرگ این شکل کارها جناح بندی ها است و اگر سیاسی شد دیگر به درد نخواهد خورد.

خادمی ادامه داد: اگر امر به معروف سیاسی شد می گویند برای فلانی است و فرهنگی نیست و البته در استان این شکل کار کردنه بسیار مشکل است و به نظر من یکی از مهمترین موضوعاتی که می تواند در کرسی های آزاد اندیشی مطرح شود همین امر به معروف و نهی از منکر است

 منبع: روزنامه قانون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + هشت =

دنبال کنید @ اینستاگرام