سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیارد دلاری R&D اپل برای طراحی بهتر آیفون ۷

همان طور که طی چند هفته اخیر گفته شد، فروش جهانی گوشی هوشمند آیفون طی یک دهه گذشته به کمترین میزان خود رسیده است و اپل به دنبال آن است با ارایه خدمات ویژه و منحصر به‌فرد، محبوبیت مدل بعدی این گوشی را افزایش دهد.

موبنا، میثم لطفی – شرکت اپل به این نتیجه رسیده است که اگر بودجه مرکز تحقیق و توسعه (R&D) خود را افزایش دهد و در این زمینه سرمایه‌گذاری بیشتری کند، از این طریق می‌تواند محبوبیت آیفون بعدی را افزایش دهد.

بر اساس آخرین گزارش‌های منتشر شده، بودجه مرکز تحقیق و توسعه اپل برای سال 2016 میلادی بیش از 10 میلیارد دلار برآورد شده است. برای مقایسه بهتر می‌توان به این مسئله اشاره کرد که اپل در سال 2012 میلادی در مرکز تحقیق و توسعه خود 3 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کرد.

apple1

تئوری اصلی این است که اپل به صورت شبانه‌روزی کار می‌کند تا بتواند شکل ظاهری و امکانات داخلی آیفون بعدی را به بهترین شکل ارتقا دهد. زیرا تجربه چند ماه گذشته نشان داد به‌روزرسانی سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مدل کنونی گوشی هوشمند آیفون درد چندانی را از شرکت اپل دوا نمی‌کند و می‌بایست روش‌های دیگر به کار گرفته شود.

البته اپل برای بهبود وضعیت خود پروژه‌های دیگری هم در دست گرفته است. بر اساس آخرین شایعات گفته می‌شود که این شرکت در حال ساخت خودروی هوشمند است و به صورت همزمان پروژه‌ای را در حوزه واقعیت مجازی پیش می‌برد.

Tag

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − چهار =

دنبال کنید @ اینستاگرام